Zpátky ve finále! Hřebci vyhráli dramatické semifinále s Mustangs

14.08.2022

Dramatický duel nabídlo semifinále mezi Stallions a Mustangs. Do finálového Silver Bowlu postupují Stallions po výhře 21:14. Ve finále se stejně jako loni představí doma proti Třinci Sharks.

Útoku hostů se dařilo kontrolovat hru běhovými akcemi a většinu prvního poločasu byli na míči. První drive Mustangs ale nakonec skončil zblokovaným pokusem o field goal.

Do sestavy Stallions se vrátil Petr Plaček, který zápas začal na postu quarterbacka. Už v průběhu prvního drivu se ale dostal i na post running backa a Matěj Linek naskakoval na post quarterbacka. V rotaci quarterbacků Stallions pokračovali i v průběhu zápasu, a to především po zranění jediného running backa Ondřeje Ministra.

Obrana Stallions nedokázala v prvním poločase najít odpověď na běhy soupeře. Mustangs se dostali na začátku druhé čtvrtiny k blízkosti endzóny, ale nadějný drive ukončil interception Lukáše Rabase v endzóně.

Stallions ale turnover soupeři vrátili, když Ministrovi vyrazila obrana míč a do útoku se tak opět dostali Mustangs. Hosté dokázali turnover potrestat. Dlouhým drivem se opět dostali k blízkosti endzóny a vše zakončil během středem quarterback Jakub Mallát.

Hřebci měli na odpověď před koncem prvního poločas lehce přes 2 minuty. Po dobrém kickoff returnu Jakuba Mikysky měl útok domácích dobrou startovací pozici. Dan Doucek nejprve dlouhým catchem přiblížil útok k blízkosti redzóny a následně stejný hráč zachytil přesný pass Plačka mířící doprostřed endzóny. Stallions tak necelou minutu před koncem poločasu vyrovnali stav zápasu.

Necelá minuta ale stačila Mustangs, aby si vzali vedení zpět. Pořádně studenou sprchu připravili Mallát se Štěpánkem. S vypršením času zamířil Mallát dlouhým passem do endzóny a tzv. hail marry skončila 31yardovým touchdownem.

druhém poločase se obraně Stallions výrazně lépe dařilo zastavovat běhy a útok domácích tak dostal více prostoru na hřišti. Stallions se podařilo překvapit obranu Mustangs, když Plaček z pozice running backa zachytil krátký pass a následně zamířil dlouhou přihrávkou na volného Doucka. Hřebcům se ale posun do redzóny nepodařilo využít. Matěj Linek nezachytil snap a volný míč ulovila obrana Mustangs.

Obrana Stallions si ale rychle vzala míč zpět, když druhý interception v zápase zachytil Rabas. Útok se přesnými passy Plačka dostal opět na polovinu soupeře. Po zranění Ministra se Plaček více objevoval na postu running backa a Linek převzal velení útoku na hřišti. Drive zakončil interceptionem Miroslav Mašek.

Stallions se rychle na polovinu soupeře s míčem vrátili, když si dlouhý punt return připsal Plaček. Ten následně přiblížil po zemi útok na 2 yardy od ednzóny a vše zakončil Linek 2yardovým během pro touchdown. Stallions tak s vypršením času třetí čtvrtiny srovnali na 14:14.

Útok hostů se už nedokázal prosadit, a tak se k vítěznému drivu dostali Stallions. Běhy Plačka posouvaly míč a o výrazný posun se postaral Mikyska akrobatickým catchem u sideliny na polovině soupeře. Klíčový 4&10 na 26 yardech od endzóny zkompletoval Linek po vyběhnutí z kapsy a adresování přesného passu na Plačka. Ten hned následnou akcí proběhl s míčem až do endzóny a půl minutu před koncem zápasu se Stallions dostali do vedení 21:14.

Šanci na zopakování hail mary z prvního poločasu ukončil obránce Michal Králíček, který se dostal až na Malláta a sackem ukončil zápas.

Silver Bowl XVII tak nabídne reprízu loňského finále, a to na stejném stadionu v Pardubicích. Finále je na programu v neděli 3. července od 16:00.