Zkrocená lvíčata

26.04.2023

3. kolo ČESKÉ LIGY AMERICKÉHO FOTBALU přivítali Stallions na domácím hřišti nejstarší tým v ČR a to pražské Lions. Ti se soustředí především na přípravu svého "A" týmu, kteří letos budou absolvovat ELF (evropská liga fotbalu), což se projevilo jak na soupisce Lions, tak na dosavadních výsledcích pražského týmu.

První čtvrtinu zahájili Hřebci obranou fází, kdy bez malého zaváhání nedovolili Lions žádný výrazný postup a tak se dostal ke slovu domácí útok. Ten se posouval po hřišti bez sebemenších problémů. První změnu skóre si připsal svým prvním touchdownem v kariéře wide receiver Jakub Bartušek. Pražští Lions se však nenechali zahanbit a hlavně rychlé nohy QB Matyáše Bílého přinášely vrásky do řad naší defense. Probuzení hostů dokázal zkompletovaným pasem, který skončil body pro hosty, avšak se jim nepodařilo potvrdit. Scoreboard ukazoval tedy stav 7:6. Přelom mezi první a druhou čtvrtinou přinesl další body. Kdy s vypršením času první čtvrtiny Jan Janeček dokázal zachytit krátký pass od Petra Plačka a doběhnout až do end zóny soupeře.

Druhá čtvrtina byla stále v režii domácích. Velký milník zažil RB Ondra Ministr, který po zranění oka z předešlého zápasu ukázal, že už je naprosto zdráv. A v dlouhé fotbalové kariéře jeho první chycený touchdown měnil stav na 21:6. Ovšem předčasné usnutí na vavřínech znamenalo, že naše obrana nedokázala zkrotit QB hostí, který svou hrou na kočku a myš s pardubickou obranou vykřesal naději pro hostí 21:12. V následujícím drivu dále pardubičtí ztratili míč, kdy Ondra Ministr fumbloval. Lions tak dostali šanci opět dobývat endzónu domácího týmu. To dokázali přetavit v úspěch, kdy krátkým passem našel QB hostí svůj oblíbený cíl a měnil tak stav na 21:20. Role spasitele do šaten se ujal Jan Janeček a svým druhým touchdown navýšil před poločasovou pauzou na 28:20.

Třetí čtvrtinu obrana Stallions už převáděla disciplinovanou hru a dařilo se jim eliminovat veškeré snahy pražských lvů jak po zemi, tak vzduchem. Útok pokračoval stabilní hrou z první poloviny zápasu. Jedinými dvěma touchdowny se zapsali domácí Ondra Ministr a Lukáš Petřík, kteří tak změnili stav třetí čtvrtiny na pohodlných 42:20.

Running back Ondřej Ministr

Posledním hřebíčkem pro pražskou obranu byl pak další milník hvězdy zápasu running backa Ondry Ministra, kdy skóroval svým nejdelším během kariéry. Ten měřil 83 yardů a měnil tak pardubický stav po sedmé. Pražští Lions již jen korigovali stav na 49:26, kdy si prokličkoval pro své body hostující rozehrávač.

Od pražských Lions se jednalo o sympatický herní projev, kde se převážně opírali o atletičnost jejich QB. U domácích zafungovala synergie běhové a passové hry a díky práci offensive linemanů, kteří byly při hře dominantním článkem teamu se podařil vysoký výsledek 7 skórovaných TD. Obrana, která se nejprve hledala též ukázala, že je schopna do své hry adaptovat nové prvky a v druhé půlce již byla připravena a nedovolila žádné pochyby o výsledku.
Good win today 49-26. Have to clean some things up, but proud of the effort. Rushed for over 200+ yards and had 4 TD passes. Faced a very good athlete at the QB position so he made a lot of plays with his legs. Defense adjusted second half and contained him pretty well. Good win now time to get back to work. Have an off week to get a few guys healthy, and get ready to push for the playoffs.

V příštím zápase nás čeká odveta s Bělou Raiders, kde se ukáže, kam se tým od svého prvního zápasu sezóny posunul. Zápas je naplánován na státní svátek 8.5. na soupeřově hřišti.