Vstup do sezóny se Hřebcům nevydařil

17.04.2023

9.4.2023 To je datum, kdy pro Hřebce oficiálně začala další sezóna amerického fotbalu. Na domácím hřišti Hvězda Pardubice, přivítali nováčka soutěže tým Bělá Raiders.

Zápas zahájil tým hostí svým vlastním útokem, který ale nebyl příliš úspěšný. Pardubická obrana je donutila k odkopu, který ke vší smůle nedokázal zkrotit Jakub Mikyska a vypadlý míč, opět zalehl tým ze severu čech. Druhou šanci již dokázal útok Bělé Raiders zužitkovat, kdy quarterback Pavel Mráz doběhl pro první body v zápase. Během první čtvrtiny se skóre měnilo celkem třikrát. Kdy každý tým zaznamenal nějakou bodovou nadílku. Nicméně stav prvního poločasu byl pro domácí velmi nepříznivý a to 6:26.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, jako první. Pardubice se velmi trápily a nedařilo se jim najít recept jak na obranu, tak útok hostujícího celku. Naopak Bělá Raiders skórovali téměř v každém drivu a jejich obrana udržovala náš tým v bezpečné vzdálenosti od jejich endozny, čímž nálada v týmu klesala víc a víc.

Obrana Stallions se snažila držet krok s týmem soupeře, ale nedokázala mu zabránit v úspěšných akcích. Bylo vidět, že Hřebci stále nemají způsob, jak se vrátit do zápasu. Pouze estetická úprava v poslední čtvrtině, kdy 15 yardovým během Plaček zkorigoval na konečný výsledek 13:36. Závěrečný hvizd rozhodčího ukončil trápení Hřebců a první zápas tak skončil velkou prohrou domácích.

Budeme muset zapracovat na našich chybách a zlepšit disciplínu, která v tomto sportu je velmi důležitá. Jako nováčka v 2. lize jsme Bělou trochu podcenili, což se nám úplně nepomohlo

Naším dalším soupeřem bude repríza loňského Silver Bowlu s Třinec Sharks, již za týden 15.4. od 15:00 v Třinci.