V repríze Silver Bowlu zvítězili opět Sharks

04.06.2022

Pardubice Stallions vstoupili do nového ročníku 2.Ligy prohrou 12:18 na domácím hřišti proti Třinci Sharks. O dva touchdowny Hřebců se postaral running back Martin Ženka.

Hřebci vstoupili do zápasu lépe, když z druhého útočného drivu skóroval Martin Ženka první touchdown sezony. Touchdown se kopem nepodařilo potvrdit, a tak Hřebci vedli 6:0.

Domácí obrana nedovolila soupeři dostat se k bezprostřední blízkosti své endzóny. Narozdíl od Silver Bowlu fungovala mnohem lépe běhová obrana. Na začátku druhé čtvrtiny se podařilo útoku Sharks překvapit Stallions dlouhým passem na úplně volného Przemysława Kapciu, který 45yardovým touchdownem srovnal skóre na 6:6 a následným potvrzením dostal Sharks do vedení 8:6.

Do konce poločasu dokázali Hřebci odpovědět. Na 4. down ze vzdálenosti 6 yardů si opět vzal míč Ženka a zamířil k pravému pylonu pro druhý touchdown v zápase. Ani druhý touchdown se domácím nepodařilo potvrdit, a tak poločasové skóre bylo 12:8.

Vstup do druhého poločasu se domácím vůbec nevydařil. Vše začalo penalizací 10yardů za zdržování hry, když se před úvodním kickoffem čekalo na obsluhu chainů. Následně se útok Stallions dostal k bezprostřední blízkosti vlastní endzóny, kde byl nakonec Ženka složen a Sharks si tak připsali dva body za safety.

Chvíli na to se quarterback Sharks vymanil z obrovského tlaku, kdy na něm viseli dva obránci Stallions a dokázal najít obrovitého Petra Dudka, který 30yardovým touchdownem vrátil hostům vedení 18:12.

Po zbytek zápasu dominovaly především obě obrany, které již soupeře nepouštěly k endzónám. Hřebci se pokusili rozpohybovat útok výměnou quarterbacka, kdy se za centra postavil Petr Plaček. K výraznému oživení hry to ale nepřispělo a Stallions se tak prakticky celý druhý poločas nedostali hluboko do pole soupeře.

Sharks tak v repríze loňského Silver Bowlu opět zvítězili na hřišti Stallions. Na Hřebce čeká další zápas 30. 4., a to na hřišti Příbram Bobcats.