Utrápená výhra v Plzni. Hřebci vylepšili bilanci na 2-1

25.06.2022

Pardubice Stallions si na hřišti Pilsen Patriots připsali druhou výhru v letošní sezoně. Navzdory nevýraznému výkonu zvítězili Hřebci 20:14 a vylepšili si tak bilanci na 2-1. Naopak Patriots jsou s bilancí 0-3 na posledním místě.

Domácí Patriots vstoupili dobře do zápasu a hned z prvního útoku se dostali až na jeden yard od endzóny Hřebců. Obrana Pardubic ale na poslední chvíli dokázala vystavit stopku a skóre se tak neměnilo.

Špatnou startovací pozici dokázal útok Stallions rychle vylepšit. Quarterback Petr Plaček našel dlouhým passem Jakuba Mikysku. O chvíli později si Plaček dlouhý pass zopakoval, tentokrát našel volného Kryštofa Sedláka, který zamířil s míčem do endzóny a otevřel skóre zápasu na 6:0.

Patriots také ve druhém útočném snažení došli až do bezprostřední vzdálenosti od endzóny. A i podruhé vyšli bodově naprázdno. Ofenzivní snažení Patriots těsně před endzónou zastavil fumble.

Po touchdownovém prvním drivu se útok Stallions zasekl. Do konce prvního poločasu dominovaly obě obrany, které nedovolily soupeřům skórovat a do poločasové přestávky se tak šlo za stavu 6:0 pro Pardubice.

Energii do žil vlil hned z kickoff returnu Plaček, který přesprintoval celé hřiště a navýšil skóre na 12:0.

Narozdíl od předchozích zápasů nedokázala obrana Stallions rychle zastavovat útoky soupeře a k bodům se tak dostali také domácí. Dobře rozvinutý drive zakončil během quarterback Lukáš Bouda a snížil tak na 7:12.

Ještě hůře bylo pro Pardubice na konci třetí čtvrtiny. Doucek nezpracoval pass, který se s velkým štěstím dostal do rukou plzeňského Patrika Vainera, kterému už v cestě do endzóny nikdo nestál a Patriots se ujali vedení 14:12.

Vedení Plzně netrvalo dlouho. Matěj Linek krátkým passem našel Martina Ženku, který posunul útok jen pár yardů od endzóny. Práci dokončil Ondřej Ministr, který se během do pravé strany za Lukášem Holečkem a Jiřím Váchou dostal až do endzóny. Spolupráci si zkušená trojice zopakovala i na dvoubodové potvrzení a Hřebci se na začátku čtvrté čtvrtiny dostali do vedení 20:14.

Patriots byli nejblíže k otočení zápasu v samotném závěru. Útok Plzně se necelé dvě minuty před koncem dostal na polovinu Hřebců a na 4. down Bouda málem zkompletoval pass v endzóně na Jakuba Radu. Tomu radost překazil Martin Pobuda, který zatáhl za záchranou brzdu v poslední možné chvíli a Hřebci se tak radovali z výhry 20:14.