Stallions zahajují přípravu. Sezona by mohla začít v červenci

27.06.2021

V úterý 18. května odstartuje prvním společným tréninkem příprava mužského týmu na letošní sezonu. Chystané uvolnění vládních opatření umožňuje alespoň provizorní zahájení přípravy. Nová sezona ještě není vyhlášená, jednou z možností je start na začátku července.

Loni skončila sezona pro Stallions po čtyřech odehraných zápasech. V říjnu pak byla soutěž mužů předčasně ukončena a od té doby se čekalo, až se tým bude moct sejít k přípravě na další sezonu.

Od nadcházejícího pondělí bude umožněn venkovní trénink pro 30 osob za dodržení podmínek. "Po tak dlouhé odmlce bereme prakticky všechno jako přijatelnou "daň" za to, že můžeme trénovat alespoň v nějakých podmínkách," okomentoval start přípravy prezident Stallions Radim Kroulík.

Ten věří, že se tým po vynucené dlouhé pauze dá zpět do akceschopného stavu. "Věříme, že hráčům fotbal chyběl a nemohou se dočkat návratu. Určitě ale plánujeme nabírat také nové hráče. Pro týmy amerického fotbalu je doplňování hráčské soupisky nikdy nekončící proces," dodal Kroulík.

Start nového ročníku ligy je zatím stále nejistý. "Pracuje se s variantou, že by sezona začala na začátku července a končila v září. Nicméně ze hry není ani varianta podobná loňské sezoně, kdy se začalo až na konci srpna," vysvětlil Kroulík. Jasno by mělo být v následujících týdnech.

Jistotou je, že domácí zápasy nebudou hrát Stallions jako dříve na Letním stadionu, který prochází rekonstrukcí. O novém domácím stadionu bude klub brzy informovat.


Přidej se ke Stallions, stačí jen chtít! Nabíráme hráče od 16 let. Ozvi se na email info@stallions.cz.

Tréninky mužského týmu Pardubice Stallions: úterý - čtvrtek, 18 - 20:00, PAMAKO

Autor fotografie: Jakub Hřib