Stallions vstoupí do sezony v polovině srpna!

12.07.2021

Rada České asociace amerického fotbalu na svém jednání odhlasovala vypsání Soutěže mužů. Stallions se stejně jako loni přihlásí do 2.Ligy, která začne v polovině srpna. Přesné datum bude určeno v závislosti na počtu přihlášených týmů.

Týmy nyní mají čas do 6. června podat přihlášku. Nejvyšší liga, ČLAF, začne už 10. července. Stallions nastoupí do 2.Ligy o měsíc později. Na Hřebce čeká v základní části 6 zápasů. Finálový Silver Bowl je naplánován na víkend 23. - 24. října.

"Kluby v nejvyšší lize chtějí stihnout v letošní sezoně odehrát také soutěže mládeže, a proto budou začínat dřív. My bohužel nebudeme schopní letos tým U18 postavit. Příprava mládežnického týmu by se totiž kryla se soutěží mužů. Podobně na tom jsou i další kluby, které vyslovily přání začít 2.Ligu později," vysvětlil harmonogram Soutěže mužů prezident Stallions Radim Kroulík.

To, kde budou hrát Hřebci domácí zápasy, oznámí prezident klubu později. "Počítali jsme s variantou začátku ligy v červenci, takže před zveřejněním nového domácího stadionu musíme zjistit, jestli najdeme termínovou shodu i pro tento pozdější scénář," vysvětlil Kroulík.

Stallions také v loňském roce nastoupili do Soutěže mužů netradičně až v druhé polovině srpna. Z důvodu zhoršující se situace kolem koronaviru byla loňská soutěž ukončena v průběhu základní části.

Autor fotografie: Jakub Hřib