Stallions přiváží vítězství ze severu

19.04.2024

V pořadí třetí hrací kolo, které se odehrálo v neděli 14.4. na domácí půdě zbývajícího ze skupiny sever a to Ústí nad Labem Blades. Jednalo se tak o první venkovní zápas letošní sezóny z celkových pěti.

Úvodní kick off, který letěl přes celé hřiště až do Pardubické endzóny byl v režii Blades a hned po něm nastoupil Stallionský útok vedený opět rozehrávačem Petrem Plačkem. První akce zápasu byla na Ondřejovi Ministrovi, který svým během ukázal, že hra po zemi bude velmi úspěšná. V kombinaci s přesnými pasy, se útok hřebců posouval velmi zdatně. Vadou na kráse bylo nedorozumění mezi pardubickými oporami, které vyústilo ztrátou míče kousek od endzony domácích. Obrana Pardubic, měla svůj den a netrvalo tak dlouho a vzali si míč zpět, kdy došlo k fumblu (ztrátě míče) i na opačné straně. Ondra Ministr dostal šanci napravit svůj nezdar a to se také povedlo, kdy skóroval první touchdown zápasu. Plaček dostal možnost hned po té, kdy potvrzoval za dva body a také úspěšně. Skóre se tedy měnilo hned na 0:8 pro hosty.

Ve druhé čtvrtině útok Blades našel dech a vedeni hlavní útočnou dvojicí QB Ferras em El-Hendim a RB Vincentem Bretonem-Robertem, se dostali přes celé hřiště až před endzonů Stallionů. Zde nabídla obrana Pardubic kuriozitu, kdy za zraněného Miroslava Walka zaskočil z útoku TE Jan Janeček, který díky perfektnímu načasování dokázal vyrazit míč domácím jeden yard před endzonou a zároveň ho sám zalehl. Tím dostal na hřiště opět Petra Plačka a jeho útok. Hned první akci po návratu využil Plaček chybu obrany a hodil přesný pas na zcela volného Janečka. Ten si doběhl nikým neatakován pro dlouhý touchdown, který měřil 88yd. S potvrzením kopem od Jakuba Bartuška se ujali hosté vedení 0:15

Druhá polovina byla v režii obran, které nedovolili soupeřovým útokům větší ohrožení. Útok Stallions se přeci jen zvládl posunout až k endzóně domácích. Tady však nebyli schopni zkompletovat přihrávku vzduchem a ani po zemi. Tak skóre zůstalo stejné až do konce utkání.


Petr Florian (DB #2)

Jaký máš pocity po nedělní zápase ? Co říkáš na výkon importů v útoku na straně Blades QB Ferras El-Hendi a RB Vincent Breton-Robert?

          Pocity po vyhraným zápase a zvláště s nulou v obraně jsou vždycky příjemný, i když útočně nám trošku "došel" dech v druhé půlce. Importi Blades jsou kvalitní hráči. Obzvláště RB byl velmi šikovný a rychlý , ale žádný extra dlouhý běh jsme mu nepovolili.

Obrana nedovolila ani jeden bod a vlastně pass útoku Blades nefungoval a i právě ty na tom máš velkou zásluhu. Máš radši tým, který víc hází nebo běhá po zemi ?

         QB se snažil taky běhat, jejich pásová hra moc neexistovala a když už se o něco pokusily, a vyšlo to, tak WRs jim dropovali pasy a to se pak blbě posouvá balón. Já osobně mám raději technické týmy co více hází balóny a obecně si myslím, že Stallions taková hra sedí více.

Čeká nás další bye week a následně domácí zápas s Přerovem. Máš nějaký tip jak by mohl zápas probíhat? Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky ?

         Na zápas s Přerovem se těším , nikdy jsem proti nim nehrál. Tuším, že se bude jednat o vyrovnané utkání, kde nepadne příliš bodů a my ho dokážeme doma s podporou našich fanoušků urvat ve svůj prospěch . Určitě to bude skvělý den pro fotbal.

Fanouškům děkuji za podporu a těším se na další domácí utkání (27.5. od 15:00), kde Vás bude určitě dost na to, aby útok Přerova měl těžký den a my v obraně jsme mohli dávat útoku šance k výhře v tomto dalším důležitém utkání ! Go Stallions !

Scoring summary

1.čtvrtina

TD - 0:8 - Ondřej Ministr, 3y run (Petr Plaček 2pt run); 0:21

2.čtvrtina

TD - 0:15 - Jan Janeček, 88y pass od Petr Plaček (Jakub Bartušek kick); 8:45


Další zápas 27.4.2024 od 15:00 v areálu Slovany proti Přerov Mammoths