Stallions pomáhají

06.12.2022

Ujít 100 kilometrů bos v zasněžených Beskydech? Žádný problém
Třinec - V pátek 25.11. vyrazilo patnáct hráčů amerického fotbalu na charitativní pochod přes Moravskoslezské Beskydy. Jedná se již o druhý ročník akce, která je inspirovaná extrémním závodem Beskydská sedmička. Celkem měří sto kilometrů s převýšení téměr pět tisíc metrů. Trasa vede z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm přes sedm vrcholů. Součástí je i nejvyšší vrchol Beskyd, Lysá hora (1323 m. n. m.). Letos je pochod věnován Honzíkovi, který trpí rakovinou kostí. Peníze, které se vyberou na transparentní účet, pomohou rodině Honzíka zaplatit velmi náročnou léčbu.


Pochod "Beskydský loupák" se pro americké fotbalisty z týmu Pardubice Stallions stal již tradicí. Minulý rok se podařilo na léčbu čtyřleté Zuzanky vybrat přes čtyři sta tisíc korun. V návaznosti na tento úspěch se rozhodli pochod zopakovat. Tentokrát pomáhají třináctiletému Honzíkovi. Sto kilometrovou trasu se podařilo dokončit téměř všem. Pouze jeden člen výpravy musel svoje snažení ukončit na padesátém kilometru ze zdravotních důvodů.
V jedenáct hodin dopoledne vyrazili z vlakového nádraží v Třinci a po 32 hodinách došli do cíle ve Frenštátu pod Radhoštěm. Velká část trasy byla již pokrytá sněhem. To ale neodradilo prezidenta klubu, Petra Plačka, vyrazit na cestu v žabkách. I ty v průběhu odložil a cestu dokončil bosý. "Jsem zvyklý chodit bos celoročně, zima na nohy mi nebyla vůbec. Chůze přes kameny krásně promasírovala chodidla a pomohla cirkulaci krve," říká Plaček.
Každých dvacet pět kilometrů byla zastávka na doplnění vody a občerstvení. K dispozici měli mobilní stan, horký čaj, polévku a mnoho dalšího. Po výstupu na Lysou horu je dokonce čekaly grilované krevety! To vše pro poutníky zajišťoval Petr Ministr, který je dlouholetým sponzorem klubu.
Motem charitativní akce je "stovku za stovku." Neboli aby lidé přispěli sto korun za ujitých sto kilometrů. Na transparentní účet se již vybralo sto čtyřicet dva tisíc a sbírka stále pokračuje. Už teď je jasné, že příští rok se fotbalisté vydají na cestu znovu. Opět v rámci charitativní sbírky pro nemocného člověka.

Transparentní účet, pro zaslání částky ZDE

Zdroj: Martin Ženka