Stallions nepovolili Patriots ani bod a na úvod ligy zvítězili

02.10.2021

V Pardubicích byl k vidění zápas dvou bývalých týmů nejvyšší ligy. Proti domácím Stallions se představili Pilsen Patriots, kteří ještě v loňské sezoně hráli v Paddock lize. Obrana domácích nepovolila ani bod a Stallions tak díky touchdownům Ženky, Semeráda a Linka zvítězili 21:0.

Průběh zápasu ovlivnila častá zranění na obou stranách. V úvodním drivu se zranil domácí Jan Kišš, který po tvrdém hitu musel do nemocnice. Tam ho ještě v průběhu prvního poločasu následoval i další receiver Stallions, Lukáš Petřík. Ani Patriots se neobešli bez zranění. V průběhu zápasu střídavě opouštěl hřiště quarterback Martin Erneker, kterého nahradil Lukáš Bouda.

Všechny skóry zápasu si domácí tým nechal na druhou čtvrtinu, ve které se často uchyloval k no huddle útoku. Tento tah se proti agresivně hrající obraně Patriots vyplatil. V rozmezí 9 minut hry si pro touchdown doběhli Ženka, Semerád a quarterback Linek. Ten dokázal skórovat přesně s vypršením času prvního poločasu.

Ve druhém poločase si svou daň vybralo vedro a zranění. Na hřišti tak především vládly obě obrany, které už nedovolily pustit soupeře do blízkosti endzóny. K vidění tak byly hned tři interceptiony. O dva se postarali domácí Ondřej Ženka a Libor Chovanec. Jeden interception si připsala také obrana Patriots.

Útok Patriots se i bez Ernekera dokázal posouvat po hřišti, ale slibně rozehrané drivy dokázala obrana Stallions vždy zpacifikovat a udržet tak na svém kontě nulu. Také obrana Patriots již k vážnějšímu ohrožení endzóny soupeře nepustila. V závěrečné čtvrtině se útok Stallions snažil především ukrajovat čas, a tak volil i běhové hry do značně nahuštěné obrany Patriots.

Stallions si na úvod připsali výhru 21:0 proti jednomu z hlavních favoritů ligy. V příštím kole se Stallions představí na hřišti Tábora Foxes.

Scoring summary

2.čtvrtina

TD - 6:0 - Martin Ženka, 21y run (kick neúspěšný), 9:09

TD - 14:0 - Jan Semerád, 4y run (Dan Doucek 2pt pass od Matěj Linek), 6:19

TD - 21:0 - Matěj Linek, 2y run (Dan Doucek kick); 0:00

Fotogalerie ze zápasu