Stallions na lovu

20.04.2023

Druhý zápas pro Pardubice znamenal vydat se na dalekou cestu do Třince. Počasí slibovalo ideální podmínky pro venkovní sport. Na stadionu v Lesní ulici pro přítomné fotbalové fanoušky to tak vypadalo na kvalitní dávku amerického fotbalu. Nástinem tomu bylo i to, že oba celky se setkali poslední dva roky ve finále druhé ligy amerického fotbalu.

Do duelu šli jako favorité domácí, kterým se podařilo v předchozím zápase porazit dříve prvoligové Brno Sígrs. Navíc dokázali dvakrát po sobě porazit Pardubice i ve finálních bojích. Stallions tedy byli v nelehké situaci. Po bezmála 4 hodinové cestě předvést výkon, kterým by mohli Žraloky udolat. Nehledě na situaci z jiného sportu, kdy HC Oceláři Třinec vyřadili  HC Dynamo Pardubice po dlouhé bitvě z bojů o titul.

Začátek zápasu připomínal spíše přehazovanou, kdy Pardubický quarterback Petr Plaček našel přesným míčem ruce třineckého safetyho a šel tak útok Sharks na hřiště. Quarterback Mark Kwoka situaci nejspíš vyhodnotil jako nespravedlivou, a tak první pas hodil přímo do rukou dobře umístěného linebackera Vojtěcha Zelenky. Stallions tak mohli pokračovat ve svém bodovém snažení. O kuriozitu se postaral 207cm měřící Petr Kovács, který zachytil z pozice defense linemana pasovou přihrávku hostujícího rozehrávače. Neradoval se však dlouho, jelikož právě quarterback Stallions mu následně míč z rukou vyrazil. Další pokusy o dobití soupeřovi endzony, však skončili pouze na kopačce Marka Šandora, který měl možnost otevřít skóre. Ke vší smůle byl field goal z 30yd zablokovaný.

Druhá čtvrtina už byla bodově příjemnější a to pro oba celky. První kdo zajistil změnu skóre byl Jakub Mikyska, kdy zachytil 18yd pas do rohu endzony. Ovšem Třinecký útok na sebe nenechal dlouho čekat konkrétně Marek Janiczek svým 34yd během měnil stav na 7:7. Po několika pokuse, kdy Pardubický útok nemohl zkompletovat přihrávku nakonec Lukáš Petřík konečně naprogramoval ruce na chytání a zkompletovaným pasem pouhých 39s před koncem prvního poločasu měnil na 7:14 pro hosty. Zdálo se to jako krásný stav na odchod do šaten. Ale proti byl  domácí quarterback Mark Kwoka, který za přispění obrovské chyby jinak dobře hrajícího safetyho Ondřeje Ženky zkompletoval přihrávku na Martina Veselského. Ta měřila 65yd a znamenala odchod do šaten za stejného stavu 14:14

Druhý poločas však již patřil pardubickým Stallions, kdy obrana zastavovala šance třineckého útoku a útok diktovali tempo hry a posun po hřišti. Na konci třetí třetiny Quarterback Petr Plaček našel přesným pasem skvěle hrajícího Lukáše Petříka, který si připsal druhý touchdown v zápase. Čtvrtá čtvrtina pokračovala stále v režii Hřebců, kteří se bez jakýchkoliv problémů posouvali po hřišti. Závěrečnou ránou pro žraloky bylo, kdy si bez sebemenších problémů doběhl Petr Plaček dvakrát pro body. Výjezd Pardubicím na pomyslný lov paryb do Třince se tak vydařil a konečným stavem 14:35 vezli tolik potřebnou výhru.

Po první polovině zápasu, kdy nám akce moc nevycházeli jsme se vrhli na zjednodušení hry, která velmi přispěla k úspěšnému zakončení. Toto byla tolik potřebná výhra, která byla velmi důležitá pro náladu a morálku v týmu.
Obrana fungovala výborně, nedávala prostor pro jakýkoliv Třinecký posun. Držela je přesně tam, kde chtěla. Samozřejmě pár chyb bylo a je stále co zlepšovat. Útok po poločase byl jak vyměněný, akce začali vycházet, tak jak měly. To pomohlo k celkovému semknutí týmu a dotažení do úspěšného konce.

Příští zápas odehrají Pardubice Stallions na domácím hřišti Hvězda Pardubice v sobotu 22.4. od 14:00. Soupeřem bude nejstarší klub v Česku Prague Lions