Stallions bez quarterbacka podlehli Titans v samotném závěru

14.11.2020

Po odložených dvou zápasech z důvodu koronaviru se Pardubice Stallions vrátili do akce domácím zápasem proti Liberci Titans. Domácí tým vstupoval do zápasu značně oslaben, kdy především na soupisce chyběl quarterback Matěj Linek i jeho backup Jan Kakos. Úlohu quarterbacka tak pro tento zápas převzal running back Jan Semerád.

Stallions se v útoku rozhodli zůstat na zemi, a tak z jejich strany nebyl k vidění za celý zápas jediný pass. O běhové akce se starali se Semerádem další running backové Ondřej Ministr a Martin Ženka. Do sestavy se po několikaleté pauze navíc vrátila také dřívější opora pardubického útoku, Petr Plaček.

Obrana Titans ale v prvním poločase nedovolila nově složenému útoku téměř nic. O moc lépe si ale nevedl ani útok Titans vedený quarterbackem Pavlem Mrázem. Úspěch libereckého útoku vedl především po zemi přes Kristiána Kollera. O jediné body v prvním poločase se postaral field goalem liberecký Michal Žahourek, který se nemýlil z 28 yardů. Jeho hlavní chvíle ale přišla až v závěru zápasu.

Stallions se díky dobře hrající obraně dokázali držet v zápase. Ve druhém poločase se domácí výrazně přiblížili endzóně soupeře díky dlouhému punt returnu navrátilce Plačka. Jeho return skončil 28 yardů před endzónou. Dobrou pozici na hřišti dokázali domácí přetavit v první a jediný touchdown zápasu. Martin Ženka převzal míč od Semeráda a během okolo pravé strany se probojoval až do endzóny.

To byla ze strany obrany Titans jediná slabší chvilka. Zaváhání dokázala napravit v závěrečné čtvrtině, kdy útok Stallions zastavila v endzóně a Titans si připsali 2 body za safety, čímž korigovali průběžný stav na 6:5 pro domácí.

Dalším příspěvkem obrany Titans byl vyprodukovaný fumble, kdy se útok hostů dostal zpět zhruba na polovině hřiště. Závěrečné snažení o obrat ulehčila obrana domácích faulem za late hit, který posunul Titans na pozici pro field goal. Pouhé tři vteřiny před koncem zápasu se mezi tyčky opět trefil Žahourek a zajistil Liberci vítězství 8:6.