Stallions bez Plačka nestačili na Bobcats. Příbram vyhrála základní část

23.07.2022

V zápase o první místo v základní části se domácí Stallions museli obejít bez quarterbacka Petra Plačka. Obrana Stallions nedokázala najít recept na útok Bobcats a Příbram po výhře 34:12 slaví vítězství v základní části.

Do zápasu přitom vstoupili lépe domácí. Útok Stallions v úvodním drivu pod vedením quarterbacka Matěje Linka přešel celé hřiště a na 4. down si sám doběhl z 2yardové vzdálenosti pro první touchdown v zápase.

Útok Bobcats předvedl mnohem lepší výkon než v prvním vzájemném zápase. Tomáš Bučil po zemi a Tomáš Vokurka vzduchem prostupovali obranou Stallions, a tak Bobcats i díky úspěšnému potvrzení se dostali do vedení po touchdownu Sebastiána Tesaříka.

Prostřední část zápasu patřila hostům. Domácí útok nedokázal navázat na první útočný drive a body nepřidal. Naopak útok Bobcats pokračoval v dobrém výkonu, které v druhé čtvrtině přetavili v touchdown Lukáše Pukla. Stejný scénář nabídl i začátek třetí čtvrtiny, ve kterém si Bobcats vybudovali klíčový náskok díky touchdownům Bučila a Vokurky.

Šanci na zdramatizování vykřesal pro domácí Jakub Mikyska, který navázal na dlouhé catche z úvodu zápasu a tentokrát zachytil i touchdownovou přihrávku. Domácí se ale na víc než na snížení stavu na 12:27 nezmohli. Viditelně unavená obrana Stallions nenašla sílu na rychlé zastavení útoku soupeře. Výhru 34:12 tak 3 minuty před koncem zápasu pečetil druhým touchdownem v zápase Tomáš Bučil.

Bobcats si výhrou zajistili první místo v základní části. Hřebce čeká poslední zápas základní části v neděli na hřišti Třince Sharks.