První výhra v sezoně na hřišti Bobcats

18.06.2022

Obrana Hřebců a quarterback Petr Plaček výrazně přispěli k vítězství Hřebců 27:10 na hřišti Příbrami Bobcats.

Hřebcům se vydařil vstup do zápasu. Útok tentokrát vedl od začátku zápasu quarterback Petr Plaček. Ten dělal problémy především po zemi, když si hned v úvodu zápasu připsal dva touchdowny. Po necelých 4 minutách hry tak Hřebci vedli 14:0.

Obraně Hřebců se dařilo zastavovat nebezpečné běhy zkušeného pořízka Petra Datla. Za celý zápas povolila obrana pouze jeden field goal a naopak ziskem několika interceptionů předala míč útoku Stallions.

O jediný touchdownový úspěch se postaral příbramský Datel v obraně. Plaček nezachytil vysoký snap a volný míč se kutálel v blízkosti endzóny. Quarterback Hřebců sebral balon a pokusil se ho odhodit pryč, ale rozhodčí vyhodnotili akci jako fumble, který Datel přetavil v touchdown.

Náskok se Hřebcům podařilo navýšit díky dvěma dlouhým běhům Martina Ženky. Ten si ve druhé čtvrtině připsal 47yardový touchdown a ve třetí čtvrtině přidal druhý touchdown měřící 28 yardů.

Po zbytek zápasu obrana Stallions kontrolovala průběh hry a nedovolila soupeři ohrozit endzónu. Hřebci tak zvítězili 27:10 a připsali si první výhru v sezoně.