Pomalý vstup do zápasu vedl k prohře proti Sharks

28.11.2021

Stallions v posledním kole základní části na hřišti Třince Sharks zaspali začátek zápasu a ztrátu 0:20 nedokázali ve druhém poločase smazat. Hřebci tak zakončili základní část první prohrou v sezoně 14:23. Sharks se díky výhře probojovali do finále. To se bude konat v neděli 24. 10. na Městském atletickém stadionu od 14:00.

Sharks podobně jako Stallions procházeli základní částí suverénně. Stallions měli před zápasem jistou účast v domácím finále, naopak Sharks ještě o vstupenku do finále museli v posledním zápase zabojovat.

Domácí také mnohem lépe vstoupili do zápasu. V první čtvrtině nejprve dlouhým passem našel veterán Alan Kosniovský Pavla Ševečka, který 34yardovým touchdownem otevřel skóre.

Hřebcům se v první čtvrtině nedařilo v útoku prosadit. Naopak dvakrát odevzdali míč obraně. Při druhém interceptionu navíc Petr Outrata donesl míč až do endzóny a navýšil skóre na 13:0.

Obrana Stallions měla problémy se skládáním soupeřů, což vedlo k třetímu touchdownu Sharks v polovině druhé čtvrtiny. Do poločasové přestávky tak šli domácí Sharks s vedením 20:0.

Ve druhém poločasu se probral útok Stallions a zlepšený výkon pramenil v touchdown Lukáše Petříka, který se do sestavy vrátil po zranění z úvodního zápasu sezony. Petříkovi přesně adresoval pass quarterback Matěj Linek, který vynechal zápas s Dietos kvůli zraněnému kotníku.

Hřebcům se podařilo v závěru zápasu dotáhnout dalším touchdownem, a to opět po passu Linka. Tentokrát zachytil pass Jakub Mikyska, který si vykličkoval cestu až pro 55yardový touchdown.

Hřebci tak dokázali snížit na 14:23 a dostali se ještě jednou k bezprostřední blízkosti endzóny soupeře. Další body už ale nepřidali a Sharks se tak mohli radovat z výhry 23:14 a postupu do Silver Bowlu.

Finále 2.Ligy tak nabídne reprízu posledního kola. Domácím týmem ale budou Stallions. Silver Bowl XVI je na programu v neděli 24. října od 14:00 na Městském atletickém stadionu.