Plaček zaskočil za zraněného Linka a pomohl k výhře nad Dietos. Hřebci mají jistotu finále

12.11.2021

Den před klíčovým zápasem proti Šumperku Dietos se zranil quarterback Hřebců Matěj Linek. Jeho místo v útoku tak zaujal linebacker Petr Plaček, který výraznou měrou přispěl k výhře Stallions 33:8. Tato výhra zároveň zajistila Hřebcům postup do finálového Silver Bowlu.

Petr Plaček patří mezi nejzkušenější hráče Stallions. Na začátku kariéry hrál především running backa, v letošní sezoně se přesunul do obrany na post linebackera. Při absenci Linka i náhradního quarterbacka Jana Kakose sáhli trenéři právě po Plačkovi, aby vedl útok proti Dietos.

Útok Stallions se zaměřil primárně na běhovou hru, kterou se dokázal posouvat po malých kouscích po hřišti. Po pěti minutách hry si Plaček 2 yardy od endzóny nechal míč a doběhl si pro úvodní touchdown zápasu.

Obrana Hřebců v prvním poločase soupeře k ničemu vážnějšímu nepustila. Při jednom z puntů Dietos chtěl Plaček zvednout kutálející se míč, který ale nezkrotil a míč nakonec zalehl hráč hostů. Dietos se tak dostali k bezprostřední blízkosti endzóny Stallions. Výbornou pozici na hřišti ale nedokázali hosté zužitkovat a obrana tak nadále držela nulu na svém kontě.

V polovině druhé čtvrtiny předvedl slalom mezi obránci Martin Ženka, na kterém postupně visela téměř polovina obrany. Running back Stallions si připsal 42yardový touchdown a navýšil skóre na 14:0.

Do konce poločasu se Stallions prosadili ještě jednou. Ze 4yardové vzdálenosti si Plaček opět nechal míč pro sebe a doběhl s ním až do endzóny. Kickerovi Danovi Douckovi se tentokrát potvrdit nepodařilo a do poločasové přestávky se tak šlo za stavu 20:0.

Na začátku druhého poločasu chtěl domácí útok prověřit pozornost passové obrany Dietos, která v průběhu prvního poločasu nemusela řešit téměř nic. Plaček dokázal dvakrát najít Jakuba Mikysku. Při druhém pokusu zachytil rychlý pass Plačka a dokázal pláchnout celé obraně Dietos. Domácí tak zkraje druhého poločasu navýšili stav na 27:0.

Stallions se do tohoto momentu mohli pyšnit v obraně nulou. Žádnému týmu se totiž nepovedlo skórovat jediný bod. Impozantní šňůru překazil domácím Pavel Kupka, který zachytil v endzóně přesný pass Jana Kolaříka.

Hosté se ale na větší odpor nezmohli a tečku za zápasem udělal na začátku závěrečné čtvrtiny Ondřej Ministr, který 27yardovým touchdownem uzavřel skóre na konečných 33:8.

Stallions si tak vylepšili bilanci na 5-0 a čeká je poslední zápas základní části v Třinci. Bez ohledu na výsledek z posledního kola mají Hřebci jistotu postupu do finálového Silver Bowlu, který se uskuteční 24. října.