Nová éra v nových barvách! Stallions mění logo

31.03.2021

Stallions slaví plnoletost, a to symbolicky na Valentýna! Oslavu 18 let od založení se klub rozhodl pojmout ve velkém. Hřebci přesedlají do tradičních městských barev a mění logo!

K Pardubicím neodmyslitelně patří kůň a červeno-bílá kombinace. "Jsme hrdí na to, že reprezentujeme naše město. Je to obrovská změna, ale věřím, že se s ní naši fanoušci identifikují. Vstupujeme do nové éry Stallions," vysvětluje prezident Radim Kroulík.

Stallions prošli v sezoně 2020 řadou změn a tým na vlastní žádost sestoupil do 2.Ligy, přestože ještě v sezoně 2019 došel až do semifinále a byl krok od účasti v Czech Bowlu. "Sezona 2020 měla být tou, ve které se seskupíme a stabilizujeme tým finančně i šířkou hráčské soupisky. To se bohužel kvůli koronaviru úplně nepovedlo," dodal Kroulík.

Hrdost, síla, chytrost

Nyní přichází čas na změnu. Zlato-černou barvu vystřídá červená s bílou. Kůň ale musel zůstat. Je to znak města a symbol hrdosti. Navíc pro Stallions je kůň logickou volbou. "Nechali jsme zadat tvorbu nového loga pardubické firmě Consulting Europe. Chtěli jsme, aby z loga vyzařovala hrdost, síla a odolnost," vysvětlil Kroulík. Zároveň nové logo připomíná šachovou figurku a naráží tak na strategii, která hraje v americkém fotbale velkou roli.

"Hrdost, síla, chytrost - to jsou naše hodnoty, kterými se chceme řídit na hřišti i mimo něj."

Zlatá barva úplně nezmizí. Drobné zlaté prvky budou i nadále odkazovat na historii klubu. Pro Stallions je to pátá změna loga. V klubu věří, že na dlouhou dobu také poslední. "Chtěli jsme se vydat moderním směrem, který nastaví podobu našeho loga na dlouhou dobu dopředu," uzavřel prezident klubu.

Čekání na sezonu

Stallions momentálně čekají, jak se bude vyvíjet situace kolem koronaviru. Za příznivých okolností by liga začala na konci dubna. Připravené jsou i scénáře s dalším odkladem. V loňském roce byla sezona odsunuta na konec srpna, ale ani tak se sezonu nepodařilo dohrát. Nová vládní opatření v průběhu října nakonec vedla k předčasnému ukončení sezony.