Máme ho!

02.02.2023

Jak jsme již nedávno avizovali, sportovní klub Pardubice Stallions věnující se americkému fotbalu, otevírá tento krásný sport, respektive jeho "měkčí" variantu flag fotbal, také mládeži. Více o článku zde.

Nedílnou součástí tohoto záměru bylo najít vhodného trenéra. Věříme, že si toto můžeme odškrtnout.

Koncem ledna jsme se domluvili na spolupráci s Tomášem Voříškem, který se ujme mládežnického programu Pardubice Stallions.


"Věřím, že Tomáš bude adekvátním trenérem pro naši mládež.

Je zapálený, rozhodně má co dětem předat a povede je správným směrem."                                     

Petra Žirovnická

Obr.: Zástupci klubu Petra Žirovnická a Petr Plaček s novým trenérem flag fotbalu Tomášem Voříškem.

Tomáši, kolik ti je let?

24 let.

Jak by ses popsal?

Jsem introvert, nicméně pracuji jako prodejce, kde neustálá komunikace a práce s lidmi zlepšila moje vystupování a taky efektivnost v řešení problémů.

Proč zrovna trenér, co tě k tomu vedlo?

Zdravotní důvody mi znemožnily hrát kontaktní sporty a vzhledem k tomu, že americký fotbal miluju, tak jediná možnost, jak mu zůstat nablízku, byla trénovat. Chci začít u jeho bezkontaktní verze (flag fotbal) a třeba časem přejdu i na tu kontaktní. Vždy jsem obdivoval Seana Paytona a Andyho Reida (trenéři NFL), naprostí géniové svého oboru.

Co od sebe očekáváš?

Rád bych pomohl etablovat kvalitní tým, který bude produkovat více talentovaných hráčů a hráček do amerického fotbalu. Jak do toho juniorského, tak i toho seniorského.

Budeš hlavním trenérem týmu do 15 let, jak jsi na tom s dětmi?

Sám prozatím žádné nemám, každopádně k dětem mám velice pozitivní vztah, tudíž doufám, že moje práce bude efektivní a vynese nám tížené ovoce.

Máš nějaká očekávání na výsledky týmu?

Co se týče výsledků, žádná velká očekávání při první sezoně nemám. Budeme v soutěži, kde již hrají týmy, které mají velké zkušenosti. Pro nás bude nejdůležitější stabilizovat tým, získat cenné zkušenosti a také lépe poznat hru soupeřů. Ale kdo ví, třeba všechny překvapíme :-).

Jaký styl trénování je pro tebe důležitý?

Pro mě je u trénování nejdůležitější být efektivní, přísný, ale zároveň i přátelský. Pokud chci vybudovat kádr a aby to děti bavilo, nemůžu na děti řvát co dělají špatně, ale naopak se jim chci naslouchat a poradit jim tak, aby vše pochopily.