Jednoznačná záležitost v Táboře. Stallions nasázeli 82 bodů

10.10.2021

Ve druhém zápase letošní sezony odcestovali Stallions na hřiště Tábora Foxes. Tým, který měl původně hrát ve 3.Lize neměl proti Stallions šanci a podlehl vysoko 0:82.

Útok Stallions se v prvním drivu nedokázal prosadit a musel ze hřiště. To ale bylo prakticky jediné zaváhání. V průběhu zápasu totiž hned několikrát skórovali Stallions hned z první útočné akce drivu.

Skóre zápasu otevřela obrana, která složila quarterbacka Foxes v endzóně a připsala si tak safety. Na první bodový příděl dokázal navázat útok. Quarterback Matěj Linek našel volného Jana Janečka, který si doběhl do endzóny pro první touchdown zápasu. Když se po chvíli prosadil také Kryštof Sedlák, bylo jasné, že v Táboře nebude k vidění vyrovnaný zápas.

O slovo se v úvodní čtvrtině znovu přihlásila obrana. Filip Meduna vystihl pass soupeře a po interceptionu si doběhl do endzóny pro pick six. Úvodní čtvrtinu zakončil touchdownem po zemi running back Jan Semerád.

Ve druhé čtvrtině bylo k vidění hned šest touchdownů, které si mezi sebou rozdělil útok, obrana i special týmy. Petr Plaček se dvakrát prosadil z punt returnu. V obraně se pak s míčem do endzóny dostali Vojtěch Zelenka a Martin Pobuda. V útoku pak touchdowny přidali Martin Ženka a Ondřej Ministr. Do poločasové přestávky se tak šlo za stavu 0:70.

Ve druhém poločase už ubíhal čas podle pravidel Mercy rule. Ve zrychleném režimu času se na hřiště dostal také druhý quarterback Stallions Jan Kakos. Ten navýšil skóre ve 3. čtvrtině po krátkém passu na Sedláka. Tečku za bodovými hody udělal v závěrečné čtvrtině Martin Ženka, který po zachyceném passu dosprintoval do endzóny a uzavřel skóre na 0:82.

Stallions si tak připsali druhou výhru v sezoně. Další zápas je čeká na hřišti Jičína Hurricanes, který se hraje 4.9.