I na druhý pokus bez titulu. Hřebci ve finále opět nestačili na Třinec

21.08.2022

Stejné složení finále, stejný stadion a bohužel i stejný výsledek jako loni. Hřebci ve finálovém Silver Bowlu opět nestačili na Třinec Sharks a podlehli 31:34. Stallions se vůbec nepodařil vstup do zápasu a soupeř se rychle dostal do vedení 21:0.

Útok Sharks se v play-off opíral o silovou hru, kdy na hřišti měl formace s více blokaři. Dominantní běhová hra posunula Sharks do finále v semifinálovém zápase proti Příbrami Bobcats a stejný recept fungoval také proti Stallions ve finále. Sharks se po sérii běhů podařilo zaskočit domácí obranu a quarterback Mark Kwoka našel volného Petra Dudka a obrovitý tight end dosprintoval až do endzóny pro 65yardový touchdown.

Sharks na druhý touchdown nemuseli dlouho čekat. Třinec se rychle dostal zpět na míč a dokázal skórovat znovu, tentokrát po zemi déky Daliboru Javorkovi.

Katastrofický úvod zápasu pro Stallions podtrhl na začátku druhé čtvrtiny opět Dudek, když se s míčem dostal do endzóny podruhé v zápase. Sharks si tak před poločasem dokázali vybudovat náskok 21:0 a domácí Stallions se zdáli být na ručník.

Quarterbacka Matěje Linka vystřídal v průběhu zápasu velezkušený Jan Kakos, který 4 minuty před poločasem našel Jakuba Mikysku, který 55yardovým touchdownem skóroval první body Stallions. Ještě více důvodu k radosti mělo necelých 500 fanoušků Stallions na tribuně pár vteřin před koncem poločasu. Petr Plaček, který kvůli absenci Ženky a zranění Ministra musel většinu času hrát na pozici running backa, doběhl z 1 yardu do endzóny a Hřebci před poločasem snížili ztrátu na 13:21.

Obraně domácích se ale podobně jako v loňském finále nepodařilo najít recept na zastavení běhové hry Sharks. Martin Mísař tak ve třetí čtvrtině opět navýšil vedení na 28:13.

Domácí útok, oživený úspěchem z konce prvního poločasu, pokračoval v produktivitě. Po passu Kakose na Plačka do endzóny bylo skóre 19:28. Ještě více se domácím podařilo zdramatizovat v úvodu závěrečné čtvrtiny. Kakos opět našel Mikysku a skóre rázem bylo o tři body 25:28.

Scénář zápasu se ale na konci zápasu neměnil. Ani jedna obrana už nedokázala najít způsob, jak zastavit útok soupeře. Do konce zápasu se tak prosadil ještě třinecký Mísař a pardubický Dan Doucek, který snížil na 31:34 necelé tři minuty před koncem zápasu. Útok Hřebců se už k poslednímu pokusu na comeback nedostal. Sharks se zkušeně udrželi v útoku až do konce zápasu.

Podruhé v řadě tak Hřebci na domácím hřišti museli zkousnout finálovou prohru s Sharks. Tentokrát 31:34.