Hřebci v Silver Bowlu podlehli Sharks

12.12.2021

Finálový Silver Bowl přinesl napínavou zápletku. Třinec Sharks přicestovali na hřiště Pardubic Stallions bez quarterbacka Alana Kosniovského. I přes absenci klíčového hráče útoku se Sharks podařilo finálový zápas ovládnout 21:15.

Útok Stallions vstoupil do zápasu dobře a rychle se dostal s míčem k blízkosti endzóny. Jenže při jednom z passů quarterbacka Matěje Linka dokázal obránce Sharks vyrazit míč do vzduchu, kde ho lapil třinecký David Mikulský a přesprintoval téměř celé hřiště. Sharks ale nabídnutou pozici nedokázali využít, když pokus o field goal zablokovala obrana Stallions.

Sharks bez svého quarterbacka, který do finále nenastoupil kvůli pozitivnímu testu na covid, využívali především běhové hry, kterou obrana Stallions nedokázala v průběhu celého zápasu zastavit. "Před zápasem jsme měli problémy, ale ty motivovaly náš tým, což vedlo k výhře," okomentoval absenci Kosniovského hlavní trenér Sharks Rafal Grabowski.

Skóre zápasu otevřel na konci úvodní čtvrtiny třinecký Dalibor Javorek, který si našel cestu ze 3yardové vzdálenosti až do endzóny.

Útok Stallions střídal posuny s míčem s chybami a ztrátami míčů. O první body domácích se tak postarala obrana. Sharks chtěli odkopávat z hloubi vlastní endzóny, ale odkopávajícímu hráči vypadl míč. Ten zalehl v endzóně obránce Václav Zbortek. Po neúspěšném potvrzení touchdownu bylo skóre 7:6 pro Sharks.

Stallions se dostali do vedení na konci třetí čtvrtiny, když si quarterback Linek nechal míč pro sebe a z 11yardové vzdálenosti prokličkoval až do endzóny. Po neúspěšném dvoubodovém potvrzení vedly Pardubice 12:7.

V závěrečné čtvrtině se o slovo přihlásil running back Sharks Martin Mísař. Díky běhové hře neměli Sharks problém přejít celé hřiště a Mísař skóroval dva touchdowny. " Nebyli jsme schopni zastavit dominantní třineckou runovou hru, a to rozhodlo," viděl důvod prohry hlavní trenér Stallions Petr Košťál.

Stallions v závěru zápasu už dokázali pouze korigovat skóre na konečných 15:21. Sharks i bez svého quarterbacka dokázali ovládnout průběh zápasu a slaví vítězství ve 2.Lize.