Hřebci si výhrou v Třinci zajistili domácí semifinále

30.07.2022

K důležitému zápasu do Třince vyrazili Stallions bez quarterbacků Matěje Linka i Petra Plačka. Do sestavy se vrátila legenda týmu Jan Kakos. Po bojovném výkonu si Hřebci připsali výhru 20:16 a zajistili si konečné druhé místo po základní části. Semifinále proti Prague Mustangs se tak odehraje na domácím hřišti v Pardubicích.

Úvod zápasu připomínal první vzájemný zápas z Pardubic. Útok Hřebců se nedokázal prosadit a Sharks se bodově prosadili s dávkou štěstí po dlouhém passu. Na začátku druhé čtvrtiny tak Sharks vedli 7:0.

Zbývající část druhé čtvrtiny patřila hostujícím Stallions, ve které si vybudovali rozhodující náskok. Kakos nejprve srovnal skóre 19yardovým touchdownem na Kryštofa Sedláka. V dalším útočném drivu si Kakos připsal kuriózní touchdown. Přesný pass zkrotil Mikyska, kterému ale následně obránce vyrazil míč. Ten zvedl Sedlák a pokračoval s ním do endzóny. Těsně před endzónou, ale fumbloval i Sedlák a volný míč se kutálel v endzóně Sharks. Duchapřítomný Kakos dosprintoval do endzóny a míč zalehl pro touchdown.

Hřebci dokázali navýšit skóre ještě před koncem poločasu. Útok dostal míč přibližně minutu před koncem poločasu a podařilo se mu přejít hřiště a Kakos 28yardovým passem vyslal Jakuba Mikysku do endzóny a pro vedení 20:7.

Ve druhém poločase se útoku nepodařilo navázat na skórování ze druhé čtvrtiny. I přes několik vydařených a dlouhých drivů už útok žádné body nepřidal, ale podařilo se mu alespoň ukrajovat čas.

Sharks se v závěru zápasu podařilo zápas zdramatizovat. Po úspěšném field goalu ze třetí čtvrtiny dokázali minutu před koncem zápasu snížit na 16:20 po touchdownu Petra Dudka. Pokus o onside kick zalehli Hřebci a mohli se tak radovat z důležité výhry 20:16 a prvního vítězství proti Třinci Sharks.

Stallions tak skončili s bilancí 4-2 na druhém místě tabulky a v semifinálovém zápase vyzvou Prague Mustangs. Semifinále je na programu v neděli 26.6. od 16:00 na Městském atletickém stadionu.