Hřebci se vrací do akce. Nová sezona začne v polovině dubna

25.04.2022

Pardubice Stallions nastoupí v Soutěži mužů opět do 2.Ligy, která odstartuje 16. dubna. Oproti loňskému roku je 2.Liga oddělená od 3.Ligy, a tak Hřebci narazí na čtyři zkušené soupeře. V základní části odehrají týmy 6 zápasů. Rozpis zápasů bude znám nejdříve 14. března.

Soutěž mužů se po dvou ročnících ovlivněných koronavirem posouvá zpět na tradiční jarní termín. V loňské sezoně se nižší ligy spojily do jedné velké, a tak kromě zkušenějších týmů narazili Hřebci i na soupeře, kteří získávají první zkušenosti. K vidění tak byly netradiční výsledky jako 82:0 s Táborem Foxes.

To by se v letošní sezoně opakovat nemělo. Pětičlenná sestava 2.Ligy má zkušeností více než dost a kromě Třince Sharks si všichni účastníci osahali také nejvyšší ligu. Sharks na druhou stranu budou obhajovat loňský titul, když v Silver Bowlu na pardubickém hřišti porazili Stallions.

Týmy nyní mají lhůtu do 14. března k zaslání volných termínů pro jejich domácí zápasy. Následně bude vytvořena finální termínová listina. Jisté je, že první kolo 2.Ligy začne o víkendu 16. dubna. Finálový Silver Bowl je pak naplánován na první červencový týden.

Do letošního ročníku Soutěže mužů se dohromady přihlásilo 20 týmů. Více informací je na webu České asociace amerického fotbalu.

2.Liga

  • Pardubice Stallions
  • Pilsen Patriots
  • Prague Mustangs
  • Příbram Bobcats
  • Třinec Sharks