Hřebci se stěhují z Letního stadionu

28.04.2021

Zastupitelé města na včerejším jednání definitivně stvrdili rekonstrukci Letního stadionu, který bude sloužit primárně FK Pardubice ve Fortuně lize. Stallions se tak budou stěhovat na nový domácí stadion.

"S městem jednáme prakticky již několik let o našem novém domácím stadionu, protože rekonstrukce Letního stadionu byla na stole už dlouhou dobu. Myslím, že jsme velmi blízko řešení a je určitě na místě poděkovat městu, které nám s hledáním nového domácího hřiště aktivně pomáhá," uvedl prezident klubu Radim Kroulík.

Prezident klubu věří, že se v budoucnu podaří najít spolupráci i s FK Pardubice a Stallions se na Letním stadionu někdy představí i po rekonstrukci. "Samozřejmě jako fanoušci sportu a Pardubic máme radost, že se FK Pardubice ve Fortuně lize daří, a že bude v Pardubicích odpovídající zázemí. Rádi bychom si vzali příklad třeba z Vysočiny Gladiators, kteří hrají své domácí zápasy na stadionu FC Vysočiny. Dalším příkladem může být Ústí nad Labem Blades, kteří odehráli televizní zápas na městském stadionu a byla to pro klub velká událost."

Stallions působili na Letním stadionu od sezony 2010. Od té doby vyhráli třikrát druhou ligu a v roce 2016 ovládli i nejvyšší juniorskou ligu. "Vysoko bych zařadil i domácí výhry nad Prague Black Panthers a Prague Lions. To jsou týmy, které v lize prohrávají jen výjimečně," uzavřel Kroulík.

Autor fotografie: Jakub Hřib