Hřebci ovládli koňské derby. O výhře nad Mustangs rozhodli v závěru

11.07.2022

Městský atletický stadion v Pardubicích nabídl koňské derby mezi domácími Stallions a Prague Mustangs. Defenzivní bitvu zlomili ve svůj prospěch Hřebci v závěrečné čtvrtině, ve které skórovali rozhodující dva touchdowny a zvítězili 18:7.

Útok domácích se v úvodním drivu neprosadil a rychle odevzdal míč soupeři. Mustangs se podařilo zaskočit obranu Stallions dlouhým passem quarterbacka Malláta na Karla Peprného. Toho domácí obránce zastavil pouhý yard od endzóny. Výhodnou pozici ale nedokázali Mustangs přetavit v body. Na tři pokusy se do endzóny nedostali a následný field goal se mezi tyče nedostal.

V zápase dominovaly obě obrany, které nepouštěly soupeře k blízkosti vlastní endzóny a navíc dokázaly vytvářet turnovery. Interceptiony hodil jak hostující Mallát, tak domácí duo quarterbacků Petr Plaček - Matěj Linek. Stejně jako v předchozích zápasech točili Stallions v útoku oba quarterbacky. A podobně jako v předchozích zápasech si Plaček připsal touchdown, když se při passové hře dokázal vymanit z tlaku obrany a dosprintoval si pro první body v zápase. Domácím se nepodařilo potvrdit, a tak vedli 6:0.

Hosté se dokázali bodově prosadit až na konci třetí čtvrtiny. Quarterback Jakub Mallát nejprve po zemi přiblížil útok k endzóně a celou práci dokončil running back Roman Chramosta ze vzdálenosti 3 yardů. Mustangs se podařilo touchdown potvrdit a dostali se tak do vedení 7:6.

Závěrečná čtvrtina patřila domácím. Oba quarterbaci slavili úspěch především vzduchem, kde nácházeli především Dana Doucka a Jakuba Mikysku. Právě Mikyska i přes těsnou obranu Michala Ševčíka dokázal zachytit v endzóně pass z ruky Plačka a vrátil 16yardovým touchdownem vedení pro svůj tým.

Obrana Stallions nadále nedovolila soupeři se přiblížit k endzóně, a tak minutu a půl před koncem přidal pojišťovací touchdown Jan Kišš, kterého v endzóně našel pro změnu Linek. Oba quarterbaci Stallions si tak v závěrečné čtvrtině připsali po jednom passovém touchdownu.

Tečku za zápasem udělal druhým interceptionem v zápase domácí Libor Chovanec. Stallions si připsali výhru 18:7 a v tabulce si polepšili na bilanci 3-1.