Hořká repríza

11.05.2023

4. kolo ligy amerického fotbalu se Pardubice Stallions vydaly na sever do končin, kde svůj domácí stadion má tým Bělá Raiders. S nimi Hřebci vstoupili do sezóny drtivou prohrou. Po dvou výhrách v předchozích zápasech očekávali již ne tak jednoznačný průběh. V krásném areálu stadionu v Bělé se tedy schylovalo k svátečnímu odpoledni nabitého americkým fotbalem vysoké kvality.

První kdo šel na balón byly hráči Raiders. K jejich překvapení byly donuceni k odkopu. Stallions nastoupili na soupeře a po dlouhé kličkované Petra Plačka dokázali míč velmi rychle dostat až před soupeřovu end zónu, kde krátkým pasem otevřel svým prvním touchdownem skóre zápasu nováček v tým Marek Šándor. Útok domácích veden reprezentačním quarterbackem Pavlem Mrázem však na konci první čtvrtiny našel po velké chybě obrany Vojtěcha Pulce, který si doslova došel pro TD a srovnal tak stav na 7:7.

V druhé čtvrtině byly blíže k vedení Stallions, kteří atakovali redzone soupeře, avšak nedokázali yardy proměnit v body. Pardubická obrana držel nájezdníky velmi zkrátka a nedovolila jim větší posun. Hřebci bohužel doplatili na svou nedisciplinovanost a velkými chybami, se tak hned několikrát připravili o možnost měnit stav v jejich prospěch. Do šaten se tedy šlo s vyrovnaným výsledkem 7:7.

Druhý poločas znamenal velkou změnu v mentalitě hostů. Bohužel snaha Stallions dobít jeden yard a změnit tak stav utkání se nesešla s úspěchem ani po čtvrtém pokusu a zvrátila momentum zápasu na stranu domácích. Ti již stabilním výkonem nenechali nic náhodě a pomalými krůčky vyhrávali psychický boj. Před koncem třetí čtvrtiny skórovali field goal, čímž překlopily misky vah na svou stranu.

Ve čtvrté čtvrtiny bylo vidět rozdíl v trénovanosti. Kdy domácí nepolevili ve svém stabilním výkonu. Hosté bohužel odevzdaným výkonem jen trávili čas na hřišti, hledáním něčeho, co by mohlo fungovat proti velmi tvrdé obraně Raiders. Nepřesnými, nebo nezachycenými přihrávkami tým odcházel psychicky více a více. Ani běhová hra nepomohla vykřesat naději na změnu skóre. Namísto toho Nájezdníci dostáli svému jménu a v poslední čtvrtině navýšili jejich konto o dalších 14 bodů. Stav byl pro Bělou Raiders 23:7, ten se stal i výsledkem konečným. Tato prohra znamenala pro Pardubice Stallions čtvrtou příčku 2. ligy s bilancí dvě výhry a dvě porážky.

Příští zápas je plánován na 14.5. od 14:00 na stadionu Hvězda Pardubice proti brněnským Sígrs (6. místo).