Domácí stánek vykraden

02.04.2024

          Druhý zápas Pardubických Stallions probíhal o Velikonoční neděli 31.3. Na domácím hřišti na Slovanech, kam přišlo na tři stovky fanoušků přivítali loňského finalistu ISMM Ostrava Steelers.

          Bohužel i druhý domácí zápas naši hřebci nedokázali přetlačit do vítězného konce a prohráli se soupeřem z Ostravy 6:35. Jediný skórující hráč z domácího týmu byl Jan Janeček.

            Utkání začínali oceláři svým útokem, ale Pardubická obrana je donutila po chvilce k odkopu. Stallionský útok vedený rozehrávačem Petrem Plačkem, však Ostravu vrátil do hry, kdy po své chybě daroval míč opět soupeři nedaleko své end zony. Toho po několika pokusech využil Ostravský QB Amos Feranec, který si doběhl pro první touchdown zápasu s úspěšným potvrzením za jeden bod vedla Ostrava 0:7.

             Pardubičtí Stallions se v druhé čtvrtině posouvali po hřišti velmi sympaticky. Nejdříve individuální kličkovanou Petra Plačka se domácí posunuli na polovinu hřiště a následně přesným 30yd pasem na Ondřeje Ministra, který hřebce přiblížil 12yd od soupeřovi endzony. Po krásném uvolnění Jan Janeček zachytl pas a přidal tak body na pardubickou tabuli. Bez úspěšného potvrzení byl stav 6:7. Ostravská obrana zvýšila tempo a tlak na domácího rozehrávače a nedovolila tak již větší posun po hřišti. Časté chyby útočné lajny a výskyt zranění limitovalo zvyšování skóre pro Stallions. Taktovku tak převzal Ostravský útok. Převážně mladý QB hostů Amos Feranec, který dokázal vždy v těch nejtěžších chvílích vzít nohy na ramena a posunout svůj tým blíže k end zóně. Do konce poločasu ještě Ostrava skórovala 2x a to passem na Přemysla Pekaru a během Jiřího Košaře. Do kabin odcházeli oba celky za stavu 6:21 pro Ostravu Steelers

             Do druhého poločasu bylo znát na domácím celku velké rozladění a to se také projevilo na herním projevu. Oceláři ovládli utkání jak po útočné stránce, tak po té obranné. Přidala na své konto ještě 2 přesné pasy na Jiřího Košaře a Petra Škváru, které byly následně potvrzeny a tím ustálili konečný stav utkání na 6:35 ve prospěch Ostravy Steelers

        Další zápas čeká pardubický celek venku na hřišti Ústí nad Labem Blades a to až 14.4. ve 14:00. Do té doby musí zformovat své síly a opět nasednou do pomyslného sedla. 

        Domácí zápas ve sportovním areálu Slovany je plánovaný na 27.4. od 15:00 proti celku Přerov Mammoths ze skupin jih.

Jan Janeček:

Jaký máš pocity po nedělní zápasu? Překvapila tě tvrdá hra Ostravy?

Ahoj, tvrdá hra Ostravy mě zklamala, čekal jsem tvrdší kontakty. Nicméně nás zaskočil písečný prach ze Sahary, což nahrávalo ostravskému tymu, který se díky tomu cítil jako doma, bo jsou nervózní, když dýchají vzduch, který není vidět.


Jaké to bylo se po delší odmlce vrátit zase mezi špičku česko/slovenské ligy?

Odmlka se nekonala, tým pardubických hřebců trénuje vždy s maximálním úsilím a nerozlišujeme jestli hrajeme 1. nebo 2. ligu. Soustředíme se na následující cíle s vědomím, že každé utkání začíná se stavem 0:0 ať je to kdokoliv.

Čeká nás bye week a následně vyrážíme do Ústí. Máš nějaký tip jak by mohl zápas probíhat? Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky?

Zápas v Ústí bude jednoznačně v naší režii, výkony Blades v uplynulých sezónách mě nepřesvědčují o opaku. A fanouškům vzkážu jediné? Udělejte bordel!

Scoring summary

1.čtvrtina

TD - 0:7 - Amos Feranec, 7y run (Dominik Římanek kick); 5:57

2.čtvrtina

TD - 6:7 - Jan Janeček, 12y pass od Petr Plaček (kick neúspěšný); 8:56

TD - 6:14 - Přemysl Pekara, 11y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 4:47

TD - 6:21 - Jiří Košař, 12y run (Dominik Římanek kick); 3:42

3.čtvrtina

TD - 6:28 - Jiří Košař, 7y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 4:43

TD - 6:35 - Petr Škvára, 13y pass od Amos Feranec (Dominik Římanek kick); 0:22