Čtvrtá výhra, čtvrtá nula v obraně. Stallions porazili jednoznačně i Rangers

31.10.2021

Jasná záležitost. Rangers v 16 hráčích nedokázali domácím Stallions vzdorovat. Skóre se po touchdownové smršti zastavilo na 87:0. Stallions tak i ve čtvrtém zápase sezony neinkasovali.

Obrana domácích si na úvod zápasu vybrala slabší moment, když hned třikrát v jednom drivu se dopustila offsidu. Jinak byl ale až na výjimky průběh zápasu jednoznačný. Útok Stallions se dostával do endzóny a o body se zasloužila také obrana i special týmy. V úvodní čtvrtině si všechny tři jednotky domácích připsaly touchdown. V útoku to byl Ondřej Ministr po passu Matěje Linka. V obraně si první pick six připsal Lukáš Rabas a z punt returnu skóroval Petr Plaček, který si z této disciplíny připsal později ještě dva touchdowny.

Hlavní touchdownová porce přišla ve druhé čtvrtině, kdy si domácí připsali hned 6 touchdownů. Skóre zápasu tak v poločase bylo 59:0. Početně oslabení hosté se především snažili zápas dohrát. I proto všechny kickoff returny končily odmávaným fair catchem nebo zakleknutím.

Ve druhém poločase bylo již aplikováno pravidlo mercy rule a čas tak běžel prakticky bez zastavení. O kuriózní touchdown se ve třetí čtvrtině postarala obrana Stallions, když pass soupeře zachytil Petr Plaček, který během returnu před endzónou předal míč Rabasovi, který se tak podíval do endzóny v zápase potřetí.

I přes zrychlený čas se domácím podařilo v závěrečné čtvrtině třikrát skórovat. O dva touchdowny se postarali bratři Ženkové. Martin Ženka si nejprve připsal 40yardový touchdown po zemi a o pět minut později Ondřej Ženka zachytil interception a i on se dostal s míčem do endzóny. Zápas uzavřel touchdownovým punt returnem Petr Plaček.