A je to venku

19.02.2023


Začátkem února se Hřebci přesunuli na venkovní hřiště. Tam už probíhají sofistikovanější fotbalové přípravy pro nadcházející sezónu.

Pod taktovkou Ondry Ženky se hráči budou soustředit převážně na plyometrii. Ta jim pomůže dosáhnout lepších výkonů v rychlosti a také zesílit.

Druhá polovina tréninků už je zaměřena na důslednost. Hráči se soustředí hlavně na technické provedení drillů na skill pozicích. Díky drillům zlepší své dovednosti na patřičných postech, jako je chytání, házení, úhlování.

Zakončení tréninků je především o týmovém tmelení, kdy hráči podstupují tzv. competition (volně přeloženo jako soutěžení mezi hráči).

Takto zhodnotil tréninkové jednotky Matěj Lenk, který patří mezi nejaktivnější hráče.

Je to bomba!!! Každý trénink je jiný. Ondra s Jancem se snaží, aby nás to bavilo a zároveň děláme důležité věci pro fotbal, díky kterým se zlepšujeme v tom, v čem je potřeba.

Další, který se vyjádřil k tréninkové aktivitě, byl Radek Vejs.

Od prvního tréninku venku vnímám přípravu velmi pozitivně. Trénuje se řízeně, je jasně daný plán, co se kdy bude dělat. Hodně se lpí na dynamiku, rychlost a celkovou fyzickou připravenost. Je to jedna z nejdůležitějších věcí, co se před sezónou musí dělat. Jsem velmi vděčný lidem v pozadí, kteří se o to starají.

Hřebce čeká poslední trénink bez hlavního trenéra. Ten se k týmu připojí začátkem března, kdy fotbalové tréninky vstoupí do další fáze přípravy.