20. 05. 2018 - Stallions venku dvakrát neúspěšní

Stallions @ Lions

Na hřiště do Hostivaře dorazili pardubičtí Stallions vyzbrojeni novým quarterbackem Douglasem Websterem, pro kterého to byl druhý zápas v novém působišti. Po smolné první půlce sezóny ovlivněné zraněními byla výhra pro Stallions prakticky povinností, pokud chtěli uživit naděje na postup do playoffs. Oproti tomu Prague Lions se vezou na vlně pěti vítězství v řadě a doma rozhodně nechtěli zklamat. Vítězství by jim definitivně zajistilo účast v playoffs a pomohlo udržet druhou příčku, zajišťující výhodu domácího hřiště v semifinálovém zápase. Lions věnovali domácí zápas projektům podporujícím prevenci rakoviny a pro tuto příležitost zvolili netradiční variantu celobílých dresů s kontrastními růžovými podkolenkami. Fanoušci Lions byli opět připraveni v plné zbroji, ale zejména fanynky Pardubic se nenechaly zahanbit a hráči obou týmů si tak mohli užívat opravdu bouřlivou podporu po celý zápas.

Od nepodařeného prvního zápasu s Prague Black Panthers se Lions dařilo rozhodovat zápasy prakticky do poločasu. I tentokrát po vyhraném losu vybrali příjem a dařilo se jim od první minuty posouvat po hřišti.  Pražské fanoušky potěšil zejména návrat runningbacka Lukáše Růžka na hřiště po zranění kolene. O tom, že ze svého umění nic nezapomněl, nenechal nikoho na pochybách, když za necelé dvě minuty po výkopu převzal míč a během 37yardového runu ze sebe dokázal setřást čtyři obránce Stallions a otevřít skóre zápasu.  Potvrzení od Jana Farkaše bylo úspěšné a skóre bylo 7:0.

Stallionský útok včele s Websterem se na 3 pokusy nedokázal posunout, a tak musel odkopávat.Lionský útok se ale zejména díky několika dropům také nedokázal posunout po hřišti, proto i Lions si vyzkoušeli punt, což se jim v předchozích zápasech moc nestávalo. Pardubický útok se potom párkrát posunul, ale obrana domácích je dokázala zastavit ještě na vlastní polovině a donutila odkopávat. Oproti zápasům proti Plzni nebo brněnským Alligators se útoku Lions tolik nedařilo vzduchem. Začali tak využívat „hladového“ Lukáše Růžka, na jehož silové běhy potřebovali Stallions vždy minimálně tři až čtyři hráče, aby jej zastavili. Těsně před endzónou, ale quarteback Lions Zach Bartlow opět po čase poslal míč vzduchem a našel Kamila Robu. Potvrzení se nevydařilo a na míč mohli Stallions.

Websterovi se podařilo nádhernou akcí vzduchem dostat hned na první pokus poprvé v zápase na polovinu Lions. Tam se ale nadějný drive zasekl, když jeho přihrávku vystihla obrana domácích a připsala si první interception v zápase. Do útoku šlo lví tažení. Na třetí pokus se dokázal znovu prosadit runningback Lukáš Růžek, který si doběhl pro druhý touchdown v zápase. Během potvrzení se lvům nepodařil snap a připsali tedy opět jen 6 bodů.  První čtvrtina skončila 19:0.

Stallionský útok se zlepšenou hrou posouval na hřišti. Po zemi se jim to nedařilo, ale ve vzduchu byl Američan Webster čím dál více nebezpečný. Dobře rozjetý drive málem skončil katastrofou, když přišel další interception, který obrana domácích donesla až do endzóny. Naštěstí pro hosty se díky personal faulu hra opakovala. Pardubický útok se tím pádem dostal na vzdálenost několika yardů od endzóny, ale ani na jeden ze čtyř pokusů se jim nepodařilo získat body. Známé pravidlo: „Nedáš, Dostaneš!“ Potvrdil hned v zápětí Bartlow, který na tři pokusy přešel celé hřiště, aby 37 yardovým passem našel Marka Suchého a připsal si další touchdown. S výrazným náskokem se Lions rozhodli potvrdit za dva body a secvičenou akci úspěšně zakončil Martin Hamza. Na výsledkové tabuli svítilo po odehrání 15 minut skóre 27:0 a vypadalo to, že se lví smečka rozhodla nešťastné hřebce doslova roztrhat.

Hostující útok, ale nehodlal složit zbraně a střídáním běhové a passové hry se jim podařilo přejít postupně hřiště a nakonec přece jen díky krátkému passu na Jana Beneše získat první body. Potvrzení se sice nepodařilo, ale celému týmu to viditelně pomohlo dodat sebedůvěru a výkony na hřišti se postupně začaly vyrovnávat. Otěže zápasu převzaly obě obrany, které nepouštěly ani jeden z útoků do výraznější šance. Dvě minuty před koncem poločasu nakonec prolomil vyztuženou defenzívu Stallions na pohled úplně stejnou akcí jako předtím opět Marek Suchý. Lions potvrdili za dva body a týmy se pomalu začaly chystat do šaten. Série dobrých passů Webstera a faulů obrany pražanů vedla k druhému pardubickému touchdownu necelou půlminutu před poločasem. Tentokrát Ondřej Ministr prokličkoval s míčem po zemi až za goal line. Hosté se rozhodli také potvrzovat za dva body, ale na rozdíl od lvů se jim to nepodařilo. Do šaten tedy odcházely oba týmy za stavu 35:12. 

Začátek druhého poločasu zahájili útokem Pardubičtí. Ti se sice dokázali dostat na soupeřovu stranu hřiště, ale díky chybám z jejich strany museli couvat zpátky a vše vyústilo v další punt. Útok Lions dokázal pomalu hýbat míčem směrem k endzóně a tentokrát si doběhl pro touchdown quaterback Bartlow, když dlouho hledal některého z volných spoluhráčů, ale nakonec si musel pro body doběhnout sám. Potvrzení mezi tyče bylo tentokrát úspěšné a skóre je 42:12.

Kdo by čekal, že to pardubické Stallions položí, tak byl na omylu. Nejvíce asi samotní Lions. Webster střídal krátké a dlouhé passy a tahle kombinace se zdála být úspěšnou. Nakonec se dostal blízko k endzóně, ale po druhé v zápase se nedokázal ani na čtvrtý pokus prosadit. Míč si Lions prakticky jen „půjčili“ a po rychlém „ tři a ven“ dostali Stallions novou šanci a dokonce začínat rovnou z poloviny hřiště. I když to vypadalo, že se dobře rozjetý útok znova zadrhne, tak nakonec jejich snažení dopadlo na výbornou. Touchdown po běhu Webstera s úspěšným potvrzením a skóre 42:19.

S utíkajícím časem úsilí domácích začalo ochabovat. Lions začali točit na různých postech náhradníky a málem se jim to stalo osudným. Výrazného útlumu v nasazení totiž dokázali Pardubice dokonale využít. Hosté i přes handicap méně hráčů na střídání, začali šlapat do akcí naplno a nechtěli se smířit s „výpraskem“. Pevná obrana najednou nepouštěla lvy do větších šancí a útok Pardubic se i přes pár komplikací dokázal posouvat po hřišti, až z toho byl touchdown, když Webster našel 26yardovým passem Davida Holuba. Potvrzení i tentokrát úspěšné a skóre se ke konci změnilo na 42:26.

Lions se snažili natahovat čas, ale nabuzení Stallions nepustili útok do větší akce a donutili je puntovat. Míč teď patřil rozjetým hřebcům, kteří využili chybu domácí obrany a Jan Beneš si připsal další touchdown. Poslední čtvrtinu tak Lions nezvládli podle svých představ. Prakticky rozhodnutý zápas nechali zkomplikovat a určitě s výsledkem 42:34 i přes vítězství nebudou spokojeni, vzhledem k dominanci jakou předváděli během první půle. 

Pardubice Stallions ukázali, že spolupráce s Websterem na pozici rozehrávače není ještě úplně stoprocentní, ale rozhodně jdou výkony celého mužstva nahoru. Těžko soudit, co to v této fázi soutěže pro tým znamená. Zlepšený druhý poločas si užili zejména fanoušci hostů, kteří mohli vidět hodně bodových akcí. Playoffs je ale pro ně v tuto chvíli pouze na hranici matematických předpokladů. Prague Lions i přes špatný závěr kontrolovali většinu zápasu a společně s Prague Black Panthers poodskočili zbytku Bitters ligy. 

Autor: Nikola Tančincová

Původní text zde:

http://www.caaf.cz/?path=zpravy/2147-lions-proti-stallions-rozhodli-v-uvodu.html

Scoring summary (www.caaf.cz) 

1.čtvrtina
Prague Lions TD - 7:0 - Lukáš Růžek, 37y run (Jan Farkaš kick); 9:54
Prague Lions TD - 13:0 - Kamil Roba, 31y pass od Zachary Bartlow (kick neúspěšný); 3:00
Prague Lions TD - 19:0 - Lukáš Růžek, 30y run (kick neúspěšný); 1:29
2.čtvrtina
Prague Lions TD - 27:0 - Marek Suchý, 37y pass od Zachary Bartlow (Martin Hamza 2pt pass od Zachary Bartlow); 8:19
Pardubice Stallions TD - 27:6 - Jan Beneš, 2y pass od Douglas Webster (kick neúspěšný); 4:41
Prague Lions TD - 35:6 - Marek Suchý, 25y pass od Zachary Bartlow (Kamil Roba 2pt pass od Zachary Bartlow); 2:13
Pardubice Stallions TD - 35:12 - Ondřej Ministr, 4y run (2pt run neúspěšný); 0:26
3.čtvrtina
Prague Lions TD - 42:12 - Zachary Bartlow, 7y run (Jan Farkaš kick); 5:11
4.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 42:19 - Douglas Webster, 8y run (Lukáš Petřík kick); 11:16
Pardubice Stallions TD - 42:26 - David Holub, 26y pass od Douglas Webster (Lukáš Petřík kick); 2:40
Pardubice Stallions TD - 42:34 - Jan Beneš, 2y pass od Douglas Webster (Ondřej Ministr 2pt ); 0:14

   

Stallions @ Steelers

Nedělní odpoledne nabídlo ostravskému publiku souboj domácích Steelers a pardubických Stallions. Oba týmy představily nové americké quarterbacky – Stevena Wilkena na straně Steelers a Douglase Webstera v útoku Stallions. Pardubičtí hráči zmítaní zraněními přijeli do Ostravy pouze s třiceti hráči, a tak lehkým papírovým favoritem byli Steelers. Těm chyběl pouze runningback Dominik Dvorský a defensivní end Adam Kavický.

Na míč šli jako první hráči Steelers, ale první drive příliš dobrého nepřinesl. False start, krátký běh, puštěný pass a první běžecké představení quarterbacka Steelers první down nepřineslo, a tak následoval punt.

Podobně se však vedlo i nové akvizici Stallions. Dva běhy proti ocelové obraně a jeden neúspěšný pass také vedlo pouze k puntu.

Na hřiště tedy opět vyběhl Wilken a konečně se začal útok Steelers pohybovat po hřišti. Rychlé přihrávky do boku a silové běhy středem posunuly domácí z půlky hřiště až k endzóně Stallions. Tam našel Wilken Jiřího Ličku a Steelers šli do vedení.

Následný drive Stallions sice také přinesl lehké zlepšení. Spolupráce Webster-Jelínek zařídila jeden první down. Více se však nepodařilo a přišel opět punt.

Útok Steelers začínal svůj posup na vlastních 10 yardech. Wilken opět neomylně nacházel své receivery a společnými silami se přesunuli až do blízkosti endzóny Stallions. Tam se prosadil Ondřej Chmela, který se po zachycené přihrávce vyhnul dvěma obráncům a skóroval druhý touchdown Steelers. Potvrzení však zablokoval Jakub Smutný.

První čtvrtina tak skončila 13:0 pro domácí a vypadalo to na rozhodnuté utkání. Ale to by nebyl zápas Steelers-Stallions, aby všechny předpoklady rychle vzaly za své.

Na začátku druhé čtvrtiny se probudil i útok Stallions. Hlavní zásluhu na tom měl Douglas Webster, který upláchl všem obráncům Steelers a 63-yardovým během posunul pardubický útok až k endzóně Steelers. Z nadějné pozice získali Stallions 3 body po úspěšném field goalu Lukáše Petříka.

Útok Steelers však nezpomalil a chtěl opět rychle navýšit své vedení. Pod taktovnou nového quarterbacka se pohyboval směrem k endzóně Pardubic. Pak však přišla chvíle pardubické obrany a linebackera Erika Hulmana, který sebral fumble a doběhl pro další body Stallions. Najednou to bylo jen o 3 body a tým Stallions byl zpět v zápase.

Steelers se ještě do poločasové přestávky jednou dostali na dostřel stallionské endzóny. Pokus o field goal však opět zablokoval výborně hrající Jakub Smutný. A když se neujala ani přihrávka, která letěla z ruky Wilkena více než 65 yardů do endzóny Stallions, šlo se na poločasovou přestávku s těsným vedením domácích 13:10.

Hned na začátku druhého poločasu získala ocelová obrana míč po fumblu runningbacka Stallions. A zápas začal vypadat, že opět bude v rukou Steelers.

Stallions však dokázali, že i oni mají letos velmi dobrou obranu. Udrželi útok Ostravy pouze na pokus o field goal, který byl navíc krátký. 

Útok Stallions toho následně moc nepředvedl a po třech nepovedených pokusech puntoval. To však tolik nevadilo. Na hřiště se alespoň mohla dostat jejich obrana, která vyprodukovala další turnover zápasu – Stanislav Lepič zachytil přihrávku domácího quarterbacka a donesl míč až těsně k endzóně Steelers.

Tam již nebyl problém pro dvojici Webster-Radim Kalous dokonat obrat ve skóre a najednou to byla Ostrava, která musela dotahovat.

Za překlopení skóre na stranu Steelers se ostravský útok vydal po zemi. Dvojice Kielor a Musil ukrajovala yardy. Navíc ostravskému týmu pomohla nedisciplinovanost Jakuba Smutného, který byl vyloučen za zákrok na domácího quaterbacka. Pro 8yardový touchdown si nakonec doběhl sám Wilken. Steelers opět vedli o 4 body.

Stallions však nesložili zbraně, navzdory malému množství hráčů, vyloučení a vedru, zavelela zejména dvojice Webster-Kalous k dalšímu otočení stavu skóre. Nejprve z poloviny hřiště našel Webster Kalhouse 30yardovým passem hluboko v území Steelers, aby o pár her později tato dvojice opět zaúřadovala a Radim Kalhous, přes dva obránce, svým druhým touchdownem opět získal vedení na stranu Stallions.

Momentum zápasu bylo zcela na straně pardubických a poté co následující drive Steelers přinesl pouze punt. Necelých 6 minut do konce šel na míč útok Stallions na svých 25 yardech. Tři krátké běhy a passy však vedli pouze k puntu a útok Steelers tak měl ještě jednu šanci, pokusit se urvat domácí vítězství.

Zejména po zemi Musil-Kielor-Wilken ukrojili více než 30 yardů, ale na polovině Stallions čelil útok Steelers 4. downu. Wilken vzal zodpovědnost na sebe. Našel Lukáše Sokola, který k prvnímu downu přidal i dalších 37 yardů až pro touchdown.

Na tento touchdown méně než 2 minuty před koncem 4.čtvrtiny už Stallions odpovědět nedokázali. Marné pokusy z hlouby svého pole vedli až ke dvěma interceptionům.

Pohledné a vyrovnané utkání tak skončilo vítězstvím Steelers, ale oba noví quarterbaci ukázali, že týmy volily správně a Bitters liga se opět může těšit na krásné fotbalové momenty.

Autor článku: Jan Klimeš

Původní text, nejlepší akce zápasu a vyjádření trenérů zde:

http://www.caaf.cz/?path=zpravy/2143-souboj-novych-quarterbacku-ovladli-steelers.html

Autor fotografie: Karin Tylová

Scoring summary (www.caaf.cz) 

1.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jiří Lička, 2y pass od Steven Wilken (Lukáš Dlouhý kick); 5:19
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 13:0 - Ondřej Chmela, 9y pass od Steven Wilken (kick neúspěšný); 0:00
2.čtvrtina
Pardubice Stallions FG - 13:3 - Lukáš Petřík, 33y; 8:22
Pardubice Stallions TD - 13:10 - Erik Hulman, 82y fumble return (Lukáš Petřík kick); 6:00
3.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 13:16 - Radim Kalous, 6y pass od Douglas Webster (kick neúspěšný); 4:40
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 20:16 - Steven Wilken, 8y run (Lukáš Dlouhý kick); 1:22
4.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 20:23 - Radim Kalous, 22y pass od Douglas Webster (Lukáš Petřík kick); 9:28
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 27:23 - Lukáš Sokol, 37y pass od Steven Wilken (Lukáš Dlouhý kick); 1:46
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 34:23 - Lukáš Dlouhý, 20y interception return (Lukáš Dlouhý kick); 0:40

Aktuální zápasy


Tabulka ČLAF 2019

1. logo Prague Lions 9-1
2. logo Ostrava Steelers 8-2
3. logo Vysočina Gladiators 7-3
4. logo Pardubice Stallions 5-5
5. logo Brno Sígrs 5-5
6. logo Pilsen Patriots 4-6
7. logo Ústí nad Labem Blades 2-8
8. logo Brno Alligators 0-10
Kompletní tabulka

Týmy ČLAF 2019

 • Pardubice Stallions
 • Ostrava Steelers
 • Prague Lions
 • Brno Alligators
 • Brno Sigrs
 • Pilsen Patriots
 • Vysočina Gladiators
 • Ústí nad labem Blades

Pardubický tým amerického fotbalu podporují

 • Město Pardubice
 • Pardubický kraj
 • MŠMT
 • Chládek a Tintěra
 • MARHOLD a.s.
 • Agama
 • P.Ministr
 • Paddock
 • Autoservis Dubina
 • RADKA spol. s r.o.
Chci být partnerem
nahoru

Podpora města

Statutární město Pardubice přispělo v roce 2018 částkou 232 300 Kč