08. 11. 2016 - Stallions se stali mistry ČR

To co by si ještě před pár lety nedovedl představit ani největší snílek a zároveň fanoušek amerického fotbalu v Pardubicích se stalo tuto neděli skutečností. Tým mladých Hřebců udělal po náročné sezóně i poslední krok a ve finále soutěže U19 porazil pražský tým Black Panthers. Juniorský program Hřebců, který započal před třemi lety tak slaví obrovský úspěch. Již loni se tým probojoval do finále soutěže, tam ale nakonec prohrál s pražskými Lions a titul mu unikl. Letošní cesta byla zakončena sladkým vítězstvím. Základní část soutěže byla tak trochu jako na houpačce. Tým si nejdříve připsal dvě vítězství, aby pak navázal dvěma porážkami. Rozhodující sílu si ale hráči ponechali na konec sezóny. Nejprve si dvěma vítězstvími v závěru zajistili finále a v něm po té přemohli svého pražského rivala 10:0. Celý průběh tohoto velmi defensivního zápasu si můžete přečíst na následujícím odkazu, kde je možné nalézt i vyjádření trenéru a dvě povedené akce ze zápasu.

Stallions tak mohou stavit první titul celkového mistra České republiky. Seniorský tým sice již ve své historii vyhrál své soutěže, vždy se ale jednalo o soutěže druhé divize. Nyní se mladí Hřebci mohou pyšnit tím, že jsou celkově nejlepšími ve své věkové kategorii.

1.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 0:7 - Radim Kalous, 35y pass od Matěj Linek (Lukáš Petřík kick); 6:52