10. 04. 2017 - Stallions doma dvakrát úspěšní

Stallions v dramatické bitvě přetlačili Lions

Zápas mezi Stallions a Lions byl označován za šlágr kola, což se na hřišti do puntíku potvrdilo. Více než čtyři stovky diváků sledovaly dramatickou přetahovanou až do samotného závěru. Začátek zápasu byl ale z obou stran poměrně opatrný, první čtvrtina nabídla předevěším chyby a nepřesnosti obou týmů, které se po hřišti pohybovaly spíše díky faulům než povedeným akcím. Přestože v úvodní čtvrtině fanoušci obou táborů bodově strádali, další tři jim to bohatě vynahradily.

Lions otevřeli skóre hned první akcí po změně stran a ujali se vedení 7:0. Domácí dokázali záhy odpovědět díky opět skvěle hrajícím importům – Michael Lindsey položil základ dlouhým returnem a Reggie Langford si doběhl pro svůj první touchdown v zápase. Kvůli neúspěšnému extra pointu vedli Lions 7:6. Ti zanedlouho navýšili svůj bodový účet trefeným field goalem na 10:6. První poločas uzavřel dlouhý postupný drive domácích, který po zemi úspěšně zakončil Langford. Do šaten se tak šlo za stavu 13:10 pro domácí.

Druhý poločas byl tou pravou reklamou na americký fotbal. I potřetí se do endzóny hostů prodral quarterback Langford, který zkompletoval touchdownový hattrick a zajistil Hřebcům náskok 19:10. A pak už to bylo jako na houpačce – Lions dokázali touchdownem náskok domácích snížit, ti následně poměrně záhy opět poodskočili. Skvěle pracovala především obrana Stallions, a tak se zdálo, že stav 27:23 by mohla v závěrečné čtvrtině udržet. Nicméně Lions byli proti, a přestože začínali na vlastních 17 yardech, screenem zaskočil nesrovnanou domácí obranu a otočili vedení na svou stranu – 29:27 pro Lions.

Domácí mohli předvést, jak si poradí s tzv. two-minute offense. A dokázali udržet nervy na uzdě a udeřit v samotném závěru. Minutu a půl před koncem si rozhodující touchdown připsal skórující Michael Lindsey, který zvedl domácí fanoušky ze sedaček. Hostům stále ještě zbývalo relativně dost času s výsledkem něco udělat, ale jejich naděje pohřbil fumble, který zalehl Václav Zbortek. Stallions už pak jen pohlídali čas běhovými akcemi a po druhém zakleknutí mohli slavit své první vítězství nad Prague Lions.

Formu stoprocentních Stallions prověří příští týden největší favorit Bitters ligy Prague Black Panthers, kteří ve dvou zápasech dovolili soupeřům jen 9 bodů. Lions čeká výlet do Příbrami, která měla o tomto víkendu volno.

Autor článku: Jakub Hřib

2.čtvrtina
Prague Lions TD - 0:7 - Matúš Lukačik, 1y pass od Kurtis Walls (Ondřej Šisl kick); 11:56
Pardubice Stallions TD - 6:7 - Reginald Langford, 3y run (kick neúspěšný); 7:27
Prague Lions FG - 6:10 - Ondřej Šisl, 36y; 4:02
Pardubice Stallions TD - 13:10 - Reginald Langford, 11y run (František Hanovec kick); 1:13
3.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 19:10 - Reginald Langford, 24y run (kick neúspěšný); 9:49
Prague Lions TD - 19:17 - Martin Hamza, 6y pass od Kurtis Walls (Ondřej Šisl kick); 6:55
Pardubice Stallions TD - 27:17 - Michael Lindsey, 29y pass od Reginald Langford (Reginald Langford 2pt run); 5:00
4.čtvrtina
Prague Lions TD - 27:23 - Kamil Roba, 8y pass od Kurtis Walls (2pt run neúspěšný); 10:56
Prague Lions TD - 27:29 - Martin Hamza, 29y pass od Kurtis Walls (kick neúspěšný); 2:45
Pardubice Stallions TD - 33:29 - Michael Lindsey, 25y pass od Reginald Langford (2pt run neúspěšný); 1:12

Stallions roznesli Bulldogs na kopytech

Až nečekaně hladký průběh zápasu z pohledu domácího týmu byl k vidění v Pardubicích, kam si v krásném slunečném počasí našlo cestu na stadion na 400 diváků. Hřebci vlétli na svého soupeře od samotného začátku a v nejlepším světle se předvedla dvojice zahraničních importů. Michael Lindsey nejdřív zamotal hlavy special teamu Trnavy a vybojoval dobrou výchozí pozici pro první drive zápasu. Ten měl však velmi krátkého trvání, quarterback Reggie Langford si míč ponechal a doběhl s ním až do endzóny – 6:0 pro Stallions.

Také základem druhého úspěchu domácích byl povedený Lindseyho return. Run středem pak proměnil ve svůj první touchdown v Bitters lize running back Tomáš Jelínek. Buldoci byli v úvodu zápasu všude o krok později a také jejich druhé útočné snažení skončilo pouze puntem. Naopak Stallions byli při chuti, v první čtvrtině se prosadili ještě jednou díky spolupráci po ose Langford-Lindsey a uzavřeli její konečný účet na 19:0.

V druhé čtvrtině již byly k vidění delší drivy, nicméně to byli opět domácí, kteří změnili stav na světelné tabuli. Michael Lindsey zachytil přihrávku od svého parťáka Langforda a doběhl s míčem až do endzóny. V tu chvíli byl stav 25:0 pro Stallions. A hned v následujícím drivu hostů přišla pro Bulldogs smrtící rána. Pohotový Michal Míček zachytil nepovedenou přihrávku a připsal si „pick six“ – 32:0 pro domácí. Účet prvního poločasu uzavřel receiver David Holub, který byl úplně sám uprostřed hřiště a měl tak volnou cestu až do endzóny. Skóre 39:0 spustilo se začátkem druhého poločasu mercy rule. Po přestávce domácí trochu polevili a úplně se nevedlo ani hostům, a tak třetí čtvrtina uběhla velmi rychle.

Bulldogs hned první akcí v záverečné čtvrtině rozhodli o tom, že nepojedou zpátky do Trnavy s nulou. Další skórování jim ale znemožnila kromě nepřesností také skvěle hrající obrana domácích. Stallions tak vyhráli jednoznačným výsledkem 39:7, který je katapultoval do čela Bitters ligy. Trnavu čeká příští víkend těžký souboj proti Black Panthers, Stallions doma přivítají Lions.

1.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 12:0 - Tomáš Jelínek, 8y run (kick neúspěšný); 9:15
Pardubice Stallions TD - 19:0 - Michael Lindsey, 23y pass od Reginald Langford (Jan Louženský kick); 2:29
2.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 25:0 - Michael Lindsey, 74y pass od Reginald Langford (kick neúspěšný); 10:08
Pardubice Stallions TD - 32:0 - Michal Míček, 38y interception return (Jan Louženský kick); 7:58
Pardubice Stallions TD - 39:0 - David Holub, 21y pass od Reginald Langford (Jan Louženský kick); 0:00
4.čtvrtina
Trnava Bulldogs TD - 39:7 - Marián Fečko-Čegiň, 4y pass od Boris Bútora (Dušan Hornáček kick); 11:57