16. 09. 2019 - Domácí premiéra pro mladé Hřebce

Vítězství domácího týmu se ale nerodilo tak lehce jak by se mohlo zdát z konečného skóre. Hosté z Ústí nad Labem Blades předvedli velmi dobrý výkon a více než polovinu utkání byl zápas naprosto vyrovnanou partií. Z počátku se dokonce zdálo, že budou Stallions tahat za kratší konec provazu. První body totiž na scoreboard přidali Blades, konkrétně jejich kicker Martin Vála, který 32y dlouhým field goalem připsat na stranu Blades tři body. Po té se poprvé zaleskla největší hvězda utkání, Jakub Mikyska zkompletoval 25y dlouhý pass od quarterbacka domácích Lukáše Hájka a Stallions šli poprvé do vedení. Neúspěšný pokus o potvrzení kopem znamenal pouze tří bodový náskok domácího týmu. Po té se opět dostali ke slovu hosté, jejich solidní runová hra dělala domácí obraně problém celý zápas a na začátku 2. čtvrtiny vedla i k další změně skóre. O touchdown hostí se postaral Filip Schüller, kop Martina Vály úspěšný a skóre 6:10. Z dalšího drivu navíc domácí nevytěžili vůbec nic a Blades se povedlo dostat opět k blízkosti soupeřovi endzony. Na touchdown to tentokrát nestačilo, ale Martin Vála se opět nemýlil při tříbodovém pokusu. Hřebci po té vrhli vše do útoku a jejich snaha o vyrovnání ještě před koncem poločasu přinesla ovoce. Jakub Mikyska se spojil se svým quarterbackem a akcí měřící 51y upravil skóre. Po úspěšném kicku Karla Valenty bylo vyrovnáno, 13:13 a konec poločasu. Zlomový moment přišel pravděpodobně hned na úvod 3. čtvrtiny. Oba týmy si v blízkosti endzony Blades nešťastně vyměnily držení míče. Když už to vypadalo, že se Blades, po zachyceném interceptionu, budou mít šanci od vlastní endzony odpoutat došlo k zásadní chybě. Quarterback Blades pod tlakem odhodil balon do míst, kde neměl žádného ze svých receiverů. Vzhledem k tomu, že se jednalo o faul v endzone hostí, neměl hlavní rozhodčí zápasu jinou možnost než zahlásit safety a dva body pro Stallions. I přes nepříznivý stav se útok Blades snažil získat vedení zpět na svou stranu, ale sil již viditelně ubývalo a obrana Stallions hostím již další skórování nedovolila. Hosté nedorazili do Pardubic v příliš velkém počtu a tak konec utkání patřil již hlavně domácím. Ve 4. čtvrtině zaznamenal ještě další 2 touchdowny Jakub Mikyska, který zakončil zápas se čtyřmi touchdowny a v závěru zápasu dokonce pomohl domácí obraně po zranění několika hráčů i na pozici defenzivního backa. Jeden touchdown přidal ve 4. čtvrtině i domácí runningback Martin Ženka, který si krásně našel místo ve středu obrany Blades a 51y runem rozjásal domácí publikum. Konečné skóre 35:13 tedy vyznělo poměrně jasně pro domácí celek. Toto vítězství se však nerodilo snadno. Hosté předvedli velmi dobrý výkon, umocněný tím, že se jednalo o jejich první zápas tohoto ročníku a byli tedy rozehraní podstatně méně než domácí tým, který už si svou premiéru letos odbyl. Mladí Hřebci teď nemají příliš času na to si oddychnout, již tuto sobotu odjíždí na hřiště jednoho z favoritů soutěže, Prague Black Panthers.

Autor textu: Petr Košťál

Autor fotografií: Jakub Hřib (CubiX PiX)

Domácí receiver Jakub Mikyska zaznamenal v utkání čtyři touchdowny.

1.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades FG - 0:3 - Martin Vála, 32y; 5:53
Pardubice Stallions TD - 6:3 - Jakub Mikyska, 25y pass od Lukáš Hájek (kick neúspěšný); 1:10
2.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades TD - 6:10 - Filip Schüller, 11y run (Martin Vála kick); 8:51
Ústí nad Labem Blades FG - 6:13 - Martin Vála, 22y; 1:04
Pardubice Stallions TD - 13:13 - Jakub Mikyska, 51y pass od Lukáš Hájek (Karel Valenta kick); 0:23
3.čtvrtina
Pardubice Stallions SAF - 15:13; 7:59
4.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 29:13 - Martin Ženka, 51y run (Karel Valenta kick); 3:59