02. 02. 2017 - "Chtěl bych se dostat do Czech Bowlu," říká quarterback Reggie Langford

Reggie Langford
Pozice: quarterback
Datum narození: 10. února 1992
Místo narození: Detroit, Michigan
Výška: 188 cm
Hmotnost: 84 kg
Seniorská kariéra: 3 roky
Univerzita: Sterling College
Další týmy: Hamburg Huskies (GFL1)
Bydliště: Sterling, Kansas

1/ Pojďme hezky od začátku – kdy jsi začal s americkým fotbalem a co tě k němu přivedlo? Nějaké jiné sporty tě nelákaly?

S footballem jsem začal v 10 letech. Přitáhlo mě to k němu, protože jako malý kluk jsem se na football s tátou pořád díval. Bylo to něco, u čeho jsme spolu trávili hodně času. Když mi bylo 9 let, tak zemřel. Proto jsem se potom rozhodl, že se budu věnovat sportu, který nás spojoval, a nejlépe tak uctím jeho památku.

2/ Mohl bys krátce shrnout své footballové zkušenosti předcházející seniorské kariéře?

První zkušenosti jsem sbíral v kalifornském týmu Rancho Cordova. Od mládežnického footballu po střední školu jsem hrál na docela vysoké úrovni. Po střední škole jsem šel na American River College, kde jsme měli za dvě sezóny bilanci 21-1 a dvakrát po sobě vyhráli titul. Pak jsem pokračoval na Sterling College, kde jsem prožil celou univerzitní kariéru.

3/ Kdybys měl popsat svůj styl, jaký typ hráče jsi a které aspekty hry máš nejradši?

Řekl bych, že mám velmi uvolněný styl hry. Dokážu zachovat klid v každé situaci, což mi pomáhá hrát na vysoké úrovni. Nejvíc mě baví mentální aspekty hry. Líbí se mi, jak moc je football o psychice, zejména na pozici quarterbacka.

4/ Máš nějaké předchozí zkušenosti s americkým fotbalem v Evropě? Pokud ano, mohl bys porovnat obě pojetí, prostředí, zázemí, úroveň atd?

Ano, mám. Hrál jsem v německé lize GFL1 za Hamburg Huskies. Byla to vynikající zkušenost, poznal jsem tam skvělé lidi a na hřišti se nám dařilo. Těším se na to, co mě v České republice čeká, a jsem zvědavý na to, jak se vaše liga podobá nebo liší od té německé.

5/ Kterého ze svých footballových úspěchů a zážitků si ceníš nejvíc a proč?

Nejvíc si vážím konferenčního titulu, který jsme získali na Sterling College. Byl první v historii školy, vůbec poprvé jsme se navíc dostali do playoff. Hodně to pro mě znamená, Sterling měl na můj život velký vliv. Je skvělé, když za sebou můžete zanechat nějaký drobný odkaz.

6/ Teď už pojďme do Pardubic. Co tě přimělo kývnout na nabídku Stallions?

O Stallions mi hodně vyprávěl Kendral Ellison. Hráli jsme spolu v Hamburku, dodnes se spolu bavíme, a právě díky němu jsem navázal kontakt s trenéry. Když mi vyprávěl o svých zkušenostech, chtěl jsem poznat Pardubice na vlastní kůži. Navíc na mě Stallions působí jako skvělá organizace a chtěl bych jim co nejvíc pomoci k úspěšné sezóně!

7/ Přicházíš do nejvyšší české soutěže, jaké jsou tvoje hlavní cíle?

Chtěl bych si vybudovat především skvělý vztah s týmem a fanoušky Stallions. A chtěl bych se také dostat do Czech Bowlu!

8/ Měl bys nejen plnit své hráčské povinnosti, ale také předávat své zkušenosti juniorskému i seniorskému týmu. Jak se na tuto výzvu těšíš a máš s podobnou rolí už zkušenosti?

Jsem vážně nadšený, že budu pomáhat juniorskému i seniorskému týmu. S trénováním mám bohaté zkušenosti, nejen z USA, ale také z Hamburku. Doufám, že zkušenosti, které přináším, pomohou mladším hráčům v jejich rozvoji a na cestě za úspěchem.

9/ Jak se těšíš na fanoušky Stallions, kteří jsou nejlepší a nejhlasitější v celé republice?

Moc se těším na to, až poznám, jak skvělé fanoušky Stallions mají! Jsem přesvědčený, že jim dáme hodně důvodů k radosti!

10/ Jaký jsi typ quarterbacka? Máš nebezpečnou ruku nebo jsi spíš atletický typ, který dokáže hrozit oběma způsoby?

Dokážu soupeři zatopit oběma způsoby. Přestože se mi hodně daří při passové hře, moje schopnost běhat s míčem je pro útok určitě výhodou.

PS: Co bys na závěr vzkázal fanouškům Stallions?

Moc se těším, až přijedu do Pardubic a všechny vás poznám. Udělám vše, co bude v mých silách, abych dovedl tým k úspěchu. Snad se nám podaří získat pro Pardubice trofej pro vítěze Czech Bowlu!


Aktuální zápasy

Následující zápas
Pilsen Patriots vs. Pardubice Stallions
27. 5. 2018 - 13:00

Tabulka ČLAF 2018

1. logo Prague Lions 6-1
2. logo Prague Black Panthers 5-0
3. logo Ostrava Steelers 4-2
4. logo Brno Sígrs 3-3
5. logo Brno Alligators 2-4
6. logo Pardubice Stallions 1-5
7. logo Pilsen Patriots 0-6
Kompletní tabulka

Týmy ČLAF 2018

 • Pardubice Stallions
 • Ostrava Steelers
 • Prague Lions
 • Prague Black Panthers
 • Brno Alligators
 • Brno Sigrs
 • Pilsen Patriots

Pardubický tým amerického fotbalu podporují

 • Město Pardubice
 • Pardubický kraj
 • MŠMT
 • Chládek a Tintěra
 • MARHOLD a.s.
 • Agama
 • P.Ministr
 • Bitters
 • Autoservis Dubina
 • RADKA spol. s r.o.
Chci být partnerem
nahoru

Rychlé kontakty

Volejte ve všední dny. 8-16 hod.

(+420) 725 731 841

Pište

info@stallions.cz